coverphp?coverid4868&ampstc1&ampthumb1 - Dizilerden Son Haberler

Küçük Kadınlar devam edecek mi? Ayça İnci'den yeni dizi... İki Aile'nin çocuk oyuncuları başarılı oldu. İşte dizilerden son haberler...

Kanal D'nin yaz dizileri arasından yeni sezona gidecek dizi şimdiden belli; "Küçük Kadınlar". Yaz döneminde zaman zaman yüzde 30 share'leri gördü, gerçekten yaz dönemi dizisi olmanın üstüne tırmandı. Bu dizinin bir başka olayı da kadroda. "İsimsiz oyuncular" çoğunlukta. Yani bu diziyle parladılar. Hande Soral'ın mesela ilk deneyimi. Soral oyuncu da değil. Ama tabii Ahmet Levendoğlu ve Hülya Şen gibi tecrübelerle de süsleniyor dizi. Bu arada oyuncular ile anlaşma 26 bölüm üzerinden yapılmış bulunuyor.

"İki Aile"nin çocukları

"Eyvah Halam" dizisi bir nevi "İki Aile"nin castı. Yerli dizilerimizde sıkıntı jön, orta yaş üstü oyuncu ve çocuk oyuncu bulmakta. "İki Aile"nin çocuk oyuncuları başarılı oldu. Bu ekibi kaybetmemek gerekiyordu. Mayıs ayından itibaren bu ekibi toparlayan bir proje üzerinde çalışıldı: Star'daki "Eyvah Halam" dizisiydi.
Dizi bir nevi "Belalı Tatil" havasında. Çocukların büyüklere emanet edilmesinin ardından gelen komik hikâyeler. Polenezköy yakınlarında çekiliyor. Ha bir özelliği de sesli çekilmesi.

"Doludizgin" ailesi

Evet Bir Osman Sınav yapımı daha karşımıza geldi ATV'de: "Doludizgin". Başrolde büyük oğlu Yusuf Ömer Sınav oynuyor, "Barış" rolünde.

Gelelim diziye; zengin Barış pek şımarık, babası tımar olması için Ömerli yakınlarında at çiftliğine resmen çaktırmadan monte ediyor oğlunu. Barış'ın aslında çocukken, babasıyla geldiği bir çiftliktir burası. Tabii çiftlikte güzel kızlar da vardır. Ama hepsi emekçi çocuklarıdır.

Hatırlatalım Osman Sınav büyük oğlunun yanı sıra eşi ve iki ortak da alarak, Sinegraf film şirketini kurmuştu. Yani Sınav ailesi hem yapımcı hem oyuncu oluyor. Ama hisselerin büyük bölümü tabii ki baba Sınav'da!

Sınav son dizilerinde benzer konuları (aşk, ihtiras, duygular vs.) farklı mekânlara taşıyor. Mesela "Pusat"ta bir boksör vardı. Şimdi yarış atlarının yetiştirildiği çiftliği mekân seçmiş.

"Bir Osman Sınav yapımı" gibi iddialı değil. Ama temiz bir iş. Böyle aman aman değil. Bu arada dizide mistik mesajlar da veriliyor: "Yaratmak Allah'a mahsustur", "Bu kainatın mucizesidir"...

50 bin YTL isteyeni var

Bu arada yeri gelmişken bu jön sıkıntısı nedir? Şöyle oluyor, az sayıdaki jön muhteşem rakamlar çekiyorlarmış. Mesela bölüm başı 50 bin YTL'den kapıyı açıyorlarmış. Bu durumda da bunun panzehri yeni jön bulmak. Tabii bu da kolay olmuyor. Ama bu jönler de nasıl oldu?

Romantizmin dorukları

"Cesaretin Var mı Aşka?" dizisinde böyle "Hollywood" tarzı romantik sahneler yaratılmış. Ebru İtalya'ya uçacak. Anons yapılıyor. Birden anons sesi değişiyor. Uçak kalkış saatleri yerine Tamer mikrofonu ele geçirmiş Ebru'ya aşkını ilan ediyor. Bütün havaalanı da bu durumu alkışlarla karşılıyor.
Her genç kızın hayalidir değil mi böyle sahneler!

Ayça İnci'den yeni dizi

Benim "Alacakaranlık" dizisinden unutmadığım bir isim Ayça İnci. Diğerlerinden farkı içtenliği ortalarda fazla görülmemesi. Haber kanalı 24'te Kadıköy Belediyesi'nin açıkhava tiyatro festivalinde oynadıkları oyunla ilgili konuşuyordu. "Çapraz Aşklar" oyunun adı. İnci, bu yıl içinde 13 bölümlük yeni bir diziye başlıyormuş. Bu dizi yurtdışında çekilecekmiş.