İşte kapanmanın eşiğindeki diziler...

44998 diziler kolajyeniN - İşte kapanmanın eşiğindeki diziler...

Ekonomik kriz dizileri fena vurdu. Kanal D ve Star, sezon ortasında yapımcılardan yüzde 30 indirim istedi. Yoksa diziler rafa kalkacak.

Dünyayı saran ekonomik kriz, Türkiye'de en büyük etkiyi medya sektöründe gösterdi. Son 3 yıldır ortalığı kasıp kavuran dizi sektörü, büyük darbe yedi. Reklam verenlerin 'reklam'larını geri çekmeye başlamasıyla zor duruma düşen kanallar, çareyi dizi fiyatlarında yaptıkları düzenlemelerde buldu. Doğan Grubu, 'önlem planı'nı devreye sokarak, Kanal D ve Star Tv'de yayınlanan birçok dizinin yapımcı firmalarıyla masaya oturdu. Kanal yöneticileri, yapımcıların önüne iki seçenek koydu; "Fiyatlarda yüzde 30 indirime gidin ya da senaryoyu iki bölümde final yapacak şekilde toparlayın". Yapımcı firmalar, bu koşulları kabul etmek zorunda kaldı.

BİNBİR GECE

Krizde en büyük darbe alan yapımlardan biri 'Binbir Gece' oldu. Geçtiğimiz sezon final bölümüne 1 milyon dolar veren kanal, bu yıl indirim istedi.

ANNEM

Vahide Gördüm ve Talat Bulut'un başrollerini paylaştığı 'Annem' dizisinin yapımcıları görüşmelere katılmadı. Ancak 'Annem' de riskli grupta...

ASİ

Geçtiğimiz yıl Cuma akşamlarının reyting rekortmeni olan 'Asi' dizisi, bu yıl gözden düştü. Kanal D, önlem paketi kapsamında Asi'nin yapımcılarıyla da görüştü. 'Asi'den de yüzde 30 indirim istendi. Yapımcı firmanın bu isteği reddetmesi halinde bu dizi de yayından kalkacak