makethumbi - İşte Dizilerin Esas Kızları
ONLAR MAGAZİN BASINININ EN GÜZEL, EN POPÜLER VE EN ÇOK İŞ YAPAN İSİMLERİ. OYNADIKLARI DİZİLER REYTİNG REKORLARI KIRIYOR, ROL ALDIKLARI FİLMLER İLGİYLE İZLENİYOR. O KADAR Kİ, REKLAM DÜNYASI DA ONLARSIZ YAPAMIYOR...

İŞTA ŞOV DÜNYASININ 'ESAS KIZ'LARI

ortaimg - İşte Dizilerin Esas Kızları

BEREN SAAT

1984 yılında doğan Beren Saat, liseden mezun olduktan sonra İngilizce ve İspanyolca dillerine ağırlık verdi. Ankara’da işletme konusunda ihtisas yaparken ‘Türkiye’nin Yıldızları’ yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. 2005 yılında ‘Aşka Sürgün’ dizisinde Mahsun Kırmızıgül ile başrolü paylaştı. Bir yıl sonra ‘Hatırla Sevgili’deki Yasemin’i canlandırdı. Halen, geçen sene yayımlanmayla başlayan ‘Aşkı Memnu’da ise Bihter’i oynuyor. Yine geçen çektiği bu yılın başında vizyona giren ilk sinema filmi ‘Güz Sancısı’nda birçok ünlü oyuncunun oynamaya cesaret edemediği hayat kadını Eleni’yi canlandırdı. Tabii reklamlarda da oynadı ve bir şeker reklamı ile ekranlara geldi.

BERGÜZAR KOREL

59682685 - İşte Dizilerin Esas Kızları

Türk sinemasının usta oyuncularından Tanju Korel ile Hülya Darcan’ın kızı olan Bergüzar Gökçe Korel, 1982 yılında doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimini 2005 yılında anne ve babasıyla birlikte oynadıkları ‘Zeytin Dalı’ dizisinde edindi. “Babası yardım etti” denmesin diye Bergüzar Gökçe adını kullandı. Bir yıl sonra ‘Kurtlar Vadisi Irak’ sinema filminde rol aldı. Bu filmle başlayan çıkışı, yine o yıl çekimleri yapılmaya başlayan ve halen ekranlara gelmeye devam ‘Binbir Gece’ dizisiyle zirveye ulaştı. Ayrıca düzgün fiziği ve saçlarıyla reklamların aranılan yıldızlarından birisi oldu.


ortaimg - İşte Dizilerin Esas Kızları

BERRAK TÜZÜNATAÇ

1984 doğumlu olan Berrak Tüzünataç, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Bir müzik kanalında haber spikerliği yaparken, 2004 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi’nin workshop’larına katıldı. Bir sene sonra önce ‘Ödünç Hayat’ dizisi ile ‘Beyza’nın Kadınları’ sonra ‘Organize İşler’ sinema filmlerinde rol aldı. Sonradan dahil olduğu ‘Elveda Rumeli’ dizisindeki Vahide rolü ile akrana gelen Tüzünataç, şimdilerde bir şampuan reklamıyla da ekranlara geliyor.

ortaimga - İşte Dizilerin Esas Kızları


FAHRİYE EVCEN

1986 yılında Almanya’nın Solingen şehrinde doğan Fahriye Evcen, Dusseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bülümü’nde okurken dizi teklifi almaya başladı. Teklifler artınca okulu dondurup annesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. 2005 yılında ‘Asla Unutma’ isimli dizi ile oyunculuğa başladı. Üç sezondur ‘Yaprak Dökümü’nde Necla karakteriyle ekrana geliyor. 2007’de ‘Cennet’, geçen yıl da ‘Aşk Tutulması’ isimli sinema filmlerinde oynarken bir dondurma reklamı filmi çekti.

ortaimgr - İşte Dizilerin Esas Kızları

MELİS BİRKAN

1982 yılında doğan Melis Birkan, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale ve Modern Dans Bölümü’nü bitirdi. Profesyonel olarak dans ederken ‘Çapkın’la oyunculuğa başladı. Sonra ‘Barda’ ve ‘Amerikalılar Karadeniz’de 2’ filmleri geldi. Ardından ‘KöGoogle Page Rankingü’ dizisi. ‘KöGoogle Page Rankingü’ seyirci ile daha uzun bir süre ile buluştuğu için de daha gündemde kaldı. ‘KöGoogle Page Rankingü’nün yaz molasında ‘Ulak’ı çekti. Geçen yıl ‘Ay Işığı’ dizisi ile ‘Issız Adam’ filminde oynadı. Bu arada bir de bisküvi reklamında rol aldı


MELTEM CUMBUL

ortaimgl - İşte Dizilerin Esas Kızları

1970 yılında doğan Meltem Cumbul, 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Drama Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Ardından Londra Shakespeare Company’de oyuncu olarak çalıştı. Türkiye’ye dönüp televizyon kariyerine başladı. ‘Aşağı Yukarı’ ve ‘Nereden Başlasak’ programlarında sunuculuk yaptı. 1997 yılında kendi ismini taşıyan şovunu sundu. ‘Yılan Hikayesi’, ‘Beşik Kertmesi’, ‘Biz Size Aşık’, ‘Gurbet Kadını’ gibi dizelerle ‘Bay E’, ‘Karışık Pizza’, ‘Propaganda’, ‘Duruşma’, ‘Abdülhamid Düşerken’ ve ‘Duvara Karşı’ gibi önemli filmlerde rol aldı. Ayrıca birçok tiyatro oyununda oynadı, TV’ye şov yaptı. 2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nı Korhan Abay ile birlikte sundu. Oyunculuğu geliştirmek ve senaryo yazımı üzerine eğitim alma üzere gittiği Los Angeles’ta iki buçuk yıl kalıp, geçen yıl Türkiye’ye döndü. Halen ‘Aşk Yakar’ isimli dizide oynuyor.


ortaimgx - İşte Dizilerin Esas Kızları

ÖZGE ÖZBERK

1976 yılında dünyaya gelen Özge Özberk, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2000-2002 yıllarında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Şiir Tiyatrosu Kulübü’nde yönetmenlik yaptı. Çeşitli amatör tiyatrolarda ve çocuk oyunlarında dansçı ve oyuncu olarak çalıştı. 1989 yılında ‘Bizimkiler’ dizisiyle başladığı dizi ve sinema oyunculuğu kariyerinde, birçok önemli yapıtta görev aldı. ‘Şaban Askerde’, ‘Bizim Ev’, ‘Bir Demet Tiyatro’, ‘Çemberimde Gül Oya’, ‘Kırık Kanatlar’ ve ‘Sinekli Bakkal’ gibi dizilerle ‘G.O.R.A’, ‘A.R.O.G’ ve ‘Babam ve Oğlum’ gibi sinema filmlerinde rol aldı. Ayrıca ‘Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?’, ‘Otogargara’ ve ‘Oğlum Adam Olacak’ tiyatro oyunlarında sahne aldı. Halen ‘Yol Arkadaşım’ dizisiyle ekrana gelen Özberk, en son bir şampuan reklamında göründü.

ortaimg - İşte Dizilerin Esas Kızları


ÖZGÜ NAMAL

1978 yılında doğan Özgü Namal, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu. Profesyonel olarak ilk defa çocuk oyunlarında rol aldı. İlk TV dizisi 2001 yılında rol aldığı ‘Bir Filiz Vardı’ oldu. Sonra sırasıyla ‘Yeditepe İstanbul’, ‘Karate Can’, ‘Affet Bizi Hocam’, ‘Kurtlar Vadisi’ ve ‘Bebeğim’ gibi dizilerde oynadı. Bu arada sinemada da önemli filmlerde yer aldı. ‘Sır Çocuklar’, ‘Anlat İstanbul’, ‘Büyü’, ‘Organize İşler’, ‘Beynelmilel’, ‘Polis’ ve ‘Mutluluk’ bu filmlerden bazıları. Son yıllarda reklam filmi çekimlerine ağırlık verdi ve neredeyse 15 günde bir değişik bir filmle ekranlara geldi. Namal, önümüzdeki günlerde ekrana gelecek olana ‘Masumlar’ isimli dizinin çekimlerini yapıyor.


ortaimgt - İşte Dizilerin Esas Kızları

SİNEM KOBAL

1987 doğumlu olan Sinem Kobal, daha lise öğrencisiyken 2000 yılında ‘Dadı’ dizisinde evin en büyük kızını oynadı. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü’nü bitirdi. Okulla birlikte dizi ve sinema filmlerinde oynamayı da ihmal etmedi. ‘Hürrem Sultan’, ‘Lise Defteri’, ‘Nefes Nefese’ ve halen yayımlanmakta olan ‘Selena’ dizilerinde rol aldı. ‘Okul’, ‘Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’ ve geçen yıl çekilen ‘Ayakta Kal’ isimli sinema filmlerinde rol aldı. Onu son dönemde erkanlara annesiyle birlikte bir deterjan reklamında görüyoruz.

ortaimgtub - İşte Dizilerin Esas Kızları

TUBA BÜYÜKÜSTÜN

1982 yılında doğan Tuba Büyüküstün, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı Bölümü mezunu. Öğrencilik döneminde reklam filmlerinde oynadı, Tomris Giritlioğlu ile tanışınca oyunculuğa başladı. 2004’de ‘Sultan Makamı’nın son bölümlerinde rol aldı. Bir yıl sonra ‘Çemberimde Gül Oya’daki Zarife rolü ile çıkışa geçti. Yine aynı yıl rol aldığı ‘Babam ve Oğlum’ sinema filminden sonra ‘Ihlamurlar Altında’ dizinde ilk başrolünü oynadı. 2007 yılında ekrana gelmeye başlayan ‘Asi’ ile birlikte şansı iyice açıldı. Çünkü ‘Ihlamurlar Altında’ Arap ülkelerinde çok sevildi. Dizinin gösterildiği ülkelerde bir Hollywood yıldızı gibi karşılandı, reklam filmlerinde oynadı. Tabii Türkiye’de reklamların en aranılan isimlerinden biri olurken, Türkiye’nin yurt dışı tanıtımındaki yeni yüzü de oldu