Türk sinemasına adını altın harflerle yazdıran Fatma Girik'i hangi kanalda izleyeceğiz?

Türk sinemasına adını altın harflerle yazdıran kadın starlardan biri olan Fatma Girik yakında yeniden kamera karşısına geçecek.

Milliyet'in haberine göre bir süredir hayat arkadaşı Memduh Ün'le daha yakından ilgilenebilmek için gelen film ve dizi tekliflerini kabul etmeyip kameralardan uzak bir yaşam süren Girik son anda kararını değiştirmezse Mahmut Hekimoğlu'nun TRT için çekeceği dizinin başrolünde oynayacak.
Yapımcılığını Mahmut Hekimoğlu'nun film şirketi Ömür Film'in üstleneceği dizinin öyküsü ve senaryosu Erdoğan Akduman'a ait.

Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un yapacağı dizide başrolleri Fatma Girik ile Mahmut Hekimoğlu paylaşacak.

Teklif çok sevdiği bir oyuncu ve yapımcı olan Mahmut Hekimoğlu'ndan geldiği için "Sevgi Bağlayınca" adlı dizide oynamaya yeşil ışık yakan Fatma Girik kesin kararını senaryoyu okuduktan sonra verecek.

Çekimleri 10 gün içinde Balat'ta başlayacak dizide Mahmut Hekimoğlu "Cemil" adlı bir halk otobüsü şoförünü Fatma Girik ise "Cemil"in kazayla eşini öldürünce hapse girip çıkan ablası "Leman"ı oynayacak.

Cast çalışmaları süren "Sevgi Bağlayınca" adlı dizide oynaması kesinleşen bir başka isim ise tiyatrocu Savaş Bayındır... Tiyatrocu Bayındır dizide dayısı "Cemil"in otobüsünde muavin olarak çalışan "Leman"ın oğlu "Selim"i canlandıracak.