HBO’dan True Blood 5. Sezon’a Onay Geldi! - HBO’dan True Blood 5. Sezon’a Onay Geldi!
HBO’nun çok tutulan True Blood dizisini 12 bölümlük 5. Sezon için uzattığını bugün HBO Programlama başkanı Michael Lombardo onayladı. 2012’nin yazında yayınlanmak üzere Alan Ball’ın yapımcısı olduğu dizinin yeni bölümlerinin çekimi bu yılın sonunda Los Angeles’da başlayacak.

“Eleştirmenlerin ve abonelerin olağanüstü şekilde karşıladıkları True Blood’in devam etmesinden dolayı heyecanlıyım. Alan Ball ve onun muhteşem takımı TV’de en büyük heyecan yolculuğunu geliştirdiler.” diye kaydetti Lombardo.

“İzleyicilerimizin şevki bizi hayret ve sevinç içinde bıraktı. Bundan daha fazla film çevirmesinin eğlencesini hayal dahi edemiyorum.” Dedi Alan Ball.

Romantizm, gerilim gizem ve mizah karışımı Emmy adayı dizi, vampirlerin tabutlarından çıktıkları bir zamanda gerçekleşir ve garson, insanların düşüncelerini duyan peri parçası Sookie Stackhouse (Anna Paquin) ve 173 yaşındaki vampir Bill Compton (Stephen Moyer) arasındaki kapalı romantizmi takip ediyor. Dizinin yapımcısı Alan Ball, Charlaine Harris’in Sookie Stackhouse bestselling -en çok satanlar- romanlarından uyarlanan bu dizinin aynı zamanda yaratıcısı.

True Blood’ın 12 bölümlük 4. Sezonu 26 Haziranda başlamıştı. Dizinin en son gelen Alfre Woodard’in Drama Dizileri kategorisinde Outstanding Guest Actress (Olağanüstü Misafir Bayan Oyuncu) adaylığını da içeren 4 Emmy adaylığı var.

Alan Ball, Charlaine Harris’in Sookie Stackhouse bestselling -en çok satanlar- romanlarından uyarlanan True Blood’ın yaratıcısı; Alan Ball ve Gregg Fienberg yapımcıları; Brian Buckner, Mark Hudis, Nancy Oliver, Raelle Tucker ve Alexander Woo ortak yönetici yapımcıları ve Christina Jokanovich de ortak yapımcısı oluyor.