Evet arkadaşlar konu başlığında görüldüğü gibi bios şifresini kırmak. Anakarta oluşturduğumuz şifreyi format attıktan sonra diğerleri açamasın diye şifre koyarız. Ama unutulan BIOS şifresini kırmak için aşağıda belirtilen maddeler yardımcı olacaktır..

BIOS - Bios Şifresi Kırmak..

1. Kasanızı açın ve bios pilini çıkartın 1 ile 5 dakika arasında bekletin ve pili tekrar eski yerine takın ve tekrar deneyin. Sonuç alamaz iseniz 2. maddeyi uygulayın..

2. Bios şifresini 3 (üç) kere yanlış girdiğiniz takdirde size sanırım 18 karakterden oluşan bir kod verecektir.. Bu kodu bir yere not alın. Daha sonra aşağıdaki linkte belirtilen pcinizin markasına göre yazılımını download ediyorsunuz. Download ettikten sonra programı çalıştırıp not aldığınız o 18 karakterli kodu buraya yazıyoruz ve karşımıza 5 ve üstü/altı adet bazında şifre veriyor onları deniyoruz. Hala şifrede sorun yaşıyorsanız ve açılmıyorsa 3. maddeyi uygulayın...

http://dogber1.blogspot.com/2009/05/...ered-bios.html

3. Bu metodu uygulayabilmemiz için Ms-Dos ortamına gitmemiz gereklidir. Ms-Dos ortımına geldiğiniz taktirde aşağıda yer alan bilgileri yazın..

DEBUG
-o 70 2e
-o 71 ff
-q
exit

ve bilgisayarınızı restart yani yeniden başlatın. Award BIOS işe yaramış olmalıdır...