Çitlembik Yayınları’nın 100. kitabı, yaza uygun, yaz sıcağında okurken, okuyana iyi gelecek Miami kokan bir polisiye: ‘Miami Blues’.
240960uk8 - Çitlembik’ten 100. kitap: Miami Blues
Soluksuz okurken alıştığınız klişelerden uzaklaşacak, kusursuz polis tipini, işini bilen fahişeleri, klasik suçlu karakterini unutacak ve Miami’de bambaşka bir dünyanın içine dalacaksınız.

Kronik depresif, her daim paraya sıkışık, kuralları çiğneme aşkıyla yanıp tutuşan Hoke Moseley alışık olduğumuz kusursuz polis tipini yerle bir ederek polisiye edebiyatta yeni bir çığır açıyor.

Kusursuz olma derdi olmayan bir polis, aptal mı yoksa akıllı mı olduğu tam olarak anlaşılamayan bir fahişe, suça doymayan ve hapisten çıktığı anda yeniden suç dünyasına dönen bir adam… Üçünün yollarını kesiştiren ise havaalanında kırılan bir parmak.

İnsan sadece parmağı kırıldığı için ölebilir mi? Bir fahişe ile bir suçlu iyi bir kaçış planı yapabilir mi? Bir suçlu işlediği suçların ardından iz bırakmadan nereye kadar kaçabilir? Tüm bunlar yazlık bir polisiye olan ‘Miami Blues’un içinde gizli.

MIAMI Blues*
Yazar: Charles Willeford
Çitlembik Yayınları
Çeviri: Pınar Güncan
Tür: Polisiye

* Burada “Blues” polis ve hüzün anlamlarına gelmektedir; blues müzikle bir ilgisi yoktur.