ku7pk - Sesim Kan Kaybediyor


Burak Tokcan'ı Sanat-Edebiyat-Kültür Dergisi, Bilkent 4 Mevsim'e omuz verdiğimiz yıllarda tanıdım. Şiiri seven, okumaya gönül vermiş, yazın alanında yürümeye kararlı bir gencin ufku sevindirmişti beni.

Derginin kapanmasından sonra, başlangıçta yakaladığı duyarlığı kesintisiz sürdürmesi, onu bugünlere taşıdı.

Burak, Türk ve dünya şiirinin ufkunda gezinirken yalın, duyarlı, güngörmüş bir şiirin izlerini sürdü. Yaşamın içinde var olan şiiri çoğu kez kitaplardan öğrenen bir kuşak olmanın gelgiti içinde yıllar boyu yazdı, okudu, biriktirdi, dinledi, gezilere çıktı, yazıştı, bu alanda dostlar edindi. Kimi zaman doğayı soludu, çiçeklerin kuşların, ağaçların dünyasına sefer eyledi, kimi zaman her kesimden insanın nabzını tuttu, gezip gördüğü yerlerden "insan manzaraları" derledi.

Aşkın büyülü güzelliğiyle soluk alan bir yaşamın kanatlarında yolculuk yapmayı da önemsedi.

Burak Tokcan'ın şiirlerini yaşının ötesinde çok katmanlı bir sanat ürünü olarak görüyorum. Bir ilk kitabın özengen tavrından uzak, dizenin özgünlüğünü, sesin etki boyutunu, sözcüğün çağrışım gücünü kavramış bir genç şairle baş başayız.

Yazın alanında ödüller almış bir gencin ürünleri kitaba dönüşürken şiirin nice emek gerektiren bir tür olduğu da kanıtlanıyor.

Burak Tokcan'ın bu ilk kitabıyla şiirin ufkunda uzun yolculuklara çıkacağına inanıyorum. (Ahmet Özer)


Yazar : Burak Tokcan
Yayınevi : Damar Yayınları
Etiket Fiyatı : 5.00 YTL