170646 - Ruh Kırılması (İsmail Kızılbay) Özeti,Konusu,Karakterleri ve Yorumları

İsmail Kızılbay - Ruh Kırılması

GOA Basım Yayın;
Eylül 2008,
1.Baskı,
13,5 x 21,
280 sayfa,
Türkçe,
K. Kapak.
ISBN No: 9944291613

Zor iştir terk edilen olmak. En nefret ettiği kıyafetleri ile komşu gezmesine götürülen bir çocuk gibi bakarsınız etrafa. Dağılan dünyanızı tekrar toplamanız istenir sizden. Tek tek sıraladığınız inci taneleri kolyeden kurtulup dağılmıştır. Her inci tanesi en olmayacak yerlere yuvarlanmıştır. Bulmanız, toplamanız, tekrar sıralamanız artık pek mümkün değildir. Ama denersiniz.
Zorbalık duygularınızı uyandıran kıpırdanmaları bastırmak, daha olgun bir tavır sergilemek gerekmektedir. Bunu siz değil, etrafınızı kuşatmış olan dünya söyler. Size kalsa her şeyi yakmak için zaman gelmiştir.

Âşık olmak ve terk edilmek… İlki yaşanırken, ikincisi sahne aldığında içinizde, derinlerde bir kırılma yaşanır. Biriken, biriktirilen sevgi ru*humuzun içinden her tarafı yakarak akmaya başlar. Geride sarsıcı bir mutsuzluk tortusu bırakarak.
Bir kadına karşı duyulan aşk ve terk ediliş. Bu roman bir ruh kırılmasından alıntıdır ve terk edilişin yarattığı travmayı yaşayanlara ithaf edilmiştir.

Ya siz? Hiç terk edildiniz mi?

YAZAR BİLGİSİ

İsmail Kızılbay gazetecilik ile başlayan meslek hayatını aynı alanda akademisyen olarak sürdürüyor. Adana ve İzmir sonrasında İstanbul'da yaşamaya başladı. Yarıda kalan iki roman çalışmasının ardından İstanbul'a geldiği yıl ilk romanı olan “Ruh Kırılması”nı yazdı. Şimdi ikinci romanı üzerinde çalışıyor. Oğlu Mamo en büyük ilgi alanı. Onun dışında gezmeyi, okumayı ve geçmişi kurcalamayı seviyor.