Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın, usat şair ve fikir adamı Attilâ İlhan’ın anısını yaşatmak amacıyla düzenlediği şiir yarışmasında 1037 başvuru arasından büyük ödülü kazanan Hüseyin Alemdar’ın “Vakitler İncelikler” adl


Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, edebiyatımızın değerli ustası Attilâ İlhan adına bu yıl ilkini düzenlediği 2007 Attilâ İlhan şiir ödülünü biçim, içerik, üslup bakımından ve şiirlerin çoğunun özgün ve ilginç olmaları, geleneksel şiirle modern şiiri, yenilikleri bağdaştırmadaki ustalığı nedeniyle kazanan Hüseyin Alemdar’ın “Vakitler İncelikler” adlı eserini okuyucuyla buluşturuyor.

Yarışmaya başvuran 1037 eser arasından büyük ödüle layık görülen ve duyarlı bir yürek, cesur bir eda ve sağlam bir dil ile işlenen 65 şiirin yer aldığı eser Yalan, Vakitler, İncelikler, Güzel Yalan adlı dört bölümden oluşuyor.

Haydar Ergülen’in, “Şiire vefalı yazılmış bir şairidir Hüseyin Alemdar” sözleriyle anlattığı, genç kuşak şairler arasında en dikkati çekicilerinden olan Hüseyin Alemdar şiirlerinde duygudaşı olduğu şairleri anmakla kalmıyor, onların dizeleriyle başladığı sözü yine onların dizeleriyle bitiriyor.

KİTAPLA İLGİLİ TEKNİK BİLGİLER VE SİPARİŞ ŞARTLARI

Hüseyin Alemdar (Trabzon-1962)

Babasıyla birlikte sinema sektöründe senaryo yazarı, yönetmen yardımcısı, kast sorumlusu ve yapım koordinatörü olarak görev yapan Hüseyin Alemdar, ofis yönetiminden editörlüğe, yayıncılıktan reklamcılığa, hayvancılıktan seracılığa çeşitli işlerde çalıştı. Yeni kuşak şairlerden Hüseyin Alemdar’ın ilk şiiri 1982’de Oluşum dergisinin ekim sayısında yer aldı, ilk senaryosu ise başrolünü Müslüm Gürses’in oynadığı Yıkıla Yıkıla adlı bir Yeşilçam filmidir. Oluşum, Varlık, Gösteri, Milliyet-Sanat, Adam Sanat, Broy, Yeni Düşüm dergilerinde çıkan şiirleriyle adını duyurdu. Hera Şiir Kitaplığı Yayınları’nın kurucusu ve editörü olan Alemdar, Akademi Kitabevi (1985), Cemal Süreya (1990) ve Atila İlhan (2007) Şiir Ödüllerinin de sahibidir. Şairin, Ten Kitabı, Sinema Kitaplığı, Aşk ve Prelüdler, Toplanmış Sevgi Ölüleri, Gecede Gülümseme, Hüzün Kitabı ve Vakitler İncelikler adlı eserleri bulunuyor