kapak 158 istila kucuk - Gökçe Fırat İstila
Gökçe Fırat
İstila
TÜRKSOLU gazetesi başyazarı Gökçe Fırat’ın “Türk oğlu Türk kızı Türklüğünü koru” başlıklı yazısı 2005 yazında gazetede yayınlandığında büyük yankı yaratmıştı. Geçen iki yıl boyunca da Türkiye’nin en çok okunan yazılarından biri oldu. İnternette herhangi bir arama motorunda -örneğin google’da- “Kürt” yazıp ararsanız, ilk sırada bu yazı gelmektedir.
Yazı yayınlandığında başta PKK olmak üzere Kürtçü çevreler büyük tepki gösterdi. Diyarbakır Barosu ve İşçi Partisi savcılığa suçduyurusunda bulundu, davalar açıldı. MHP ve BBP gibi partiler basın açıklamaları ile yazıyı kınadılar. Emniyet suçduyurusunda bulunup dava açtı. Hürriyet gazetesi yazıyı sürmanşete çıkarttı. Günlük basının pek çok Ermenici, Kürtçü, liberal, Şeriatçı yazarı aleyhinde yazılar yazdı. Gökçe Fırat’a ve TÜRKSOLU’na bir linç kampanyası başlattılar.
Ve üzerinden iki yıl geçti. Açılan davalar sonuçlandı: Beraat.
İşte şimdi Gökçe Fırat’ın o olay yaratan yazıları bir katap halini aldı.
Bu kitabın özelliği, yazıların tümüyle resmi rakamlara dayanması, haritalarla gösterilmesi, devlet politikasına ilişkin görüşlerin resmi kanun metinlerine dayanmasıdır. Aynı şekilde Kürtçülerin iddiaları ve görüşleri de yine bu kesimin kendi gazete ve dergilerinden alınmıştır. Mümkün olduğunca da gönderme yapılan her fikrin dayanağı bir resim ve küpürle desteklenmiştir.
Kısacası kimsenin üzerinden atlayamayacağı, yok sayamayacağı ve itiraz edemeyeceği doğrulardır. Yazılara o kadar büyük tepkinin gelmesi de bu nedenledir: Gerçekler birilerini acıtmaktadır.
Tabi bu kitap, Kürtçülere ve onlarla ittifak yapan siyasetlere hitaben yazılmamıştır. Yazılar sadece Türklere seslenmekte ve onlara Türklüklerini koruma çağrısı yapmaktadır. Okuyan Türkler, yazılanların yaşanan gerçekler olduğunu görmekte ve yazıların arkasında durmaktadır. Bu yazılar etrafında, ciddi bir Türk bilinçlenmesi başlamıştır ve dalga dalga yayılmaktadır. Yazıların kitap haline gelmesi bu bilinçlenmeyi daha da kökleştirecek ve yaygınlaştıracaktır.
Her Türk’ün başucu kitabı olacağına inandığımız bu kitabı yayınlamaktan büyük kıvanç duyuyoruz.

160 sayfa, renkli, 1. hamur, özet baskı, 10 YTL