lance - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong

Kitabın Adı:Yaşama Çevrilen Pedal
Yazarı:Lance Armstrong
Yayınevi:Goa Basım Yayın
Özgün Dili: İngilizce
Çeviren: Yusuf Özkeş
Baskı Tarihi: Temmuz 2005
315 sayfa


Saatte 120 kilometre süratle giden bîr bisikletle Alp dağlarının yamaçlarından inerken attığım zafer narasından sonra değil ölmekvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong yüz yaşına kadar yaşamak bile bana az geliyor.
Ben hiçbir şeyi yavaş yapmamvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong nefes almayı bile. Ben herşeyi hızlı bir ritimle yaparımvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong hızlı düşünürümvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong hızlı yerimvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong hızlı uyurumvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong hızlı kalkarım.

Henüz yirmi dört yaşındayken bir efsane olacağına kesin gözle bakılan Lance Armstrong'avirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong Ekim 1996'da doktorlar yumurtalık kanseri teşhisi yüzde 40 yaşama şansı verdikleri gün bütün hayatı tamamen değişti. Şimdi önünde uzanan yolvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong bisikletiyle katedeceği kilometreler değil bu dünyada varolmayla olmama arasında geçecek çekişme dolu günlerdi.Artık bundan sonra pedalların yaşama çevrileceği belliydi.! Her zaman olduğu gibivirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong önderlik ruhuyla önünde uzanan yola koyuldu ve yine her zaman olduğu gibi asla kaybetmemeye kararlıydı. ur yandan vücudunu istila eden kanserle ve ruhunu tüketmekle tehtit eden kemoterapiyle savaşırkenvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong bir yandan antrenmanlarına odaklandı ve etrafındakivirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong
hayattan asla pes etmeyenlerden güç aldı. Hastaneden çıkışından sadece on altı ay geçmişti kivirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong Dünya'nın en zor parkuru oiarak bilinen Tour de France'ı kazandı. Hem de şimdiye kadar kimsenin yapamadığını yaparak ve hız rekoru kırarak. Üstüne üstlük bundan birkaç ay sonra da hayatında yepyeni bir çiçek açtı ve baba oldu.

Yaşama Çevrilen Pedalvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong bir insanın hayatın ona veda hazırlığına karşı verdiği ilham verici bir savaştır. Acıları zaferevirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong trajedileri şölene çeviren bir insan harikasınınvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong yaşamını geri alışının öyküsüdür. Buvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong anlatılamayacak bir cesaretinvirgul - Yaşama Çevrilen Pedal - Lance Armstrong tutkunun ve yaşamla olan aşkın öyküsüdür.