erguvanlar akisi - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür
1984 Sait Faik Öykü ödülünü kazanan Akışı Olmayan Sular’davirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür romanda adı geçen kişilervirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür geçmiş zaman ile bugünlerini kıyaslamaktavirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür yaşanan acı- tatlı olaylarla hayatın zorluklarından bahsetmektedir. Bir çeşit erişilemeyen duygulardan yola çıkılarak öyküler anlatılmıştır. “Su gibi akıp gitti ömrüm” sözüne inatvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür bütün akan sularvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür öykülerde duraksama dönemine giriyor.

Pınar Kürvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür öykülerini bir yapı ustasının dikkatiyle kuran yazarlarımızdan. Edebiyatın her şeyden önce bir yapı sorunu olduğunu bilenvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür dağınık anlık izlenimlerin kolay şiirselliğine kendini kaptırmayan bir kurgu ustası. Akışı Olmayan Sular adlı bu kitabındaki öykülerinde Pınar Kür' ün getirdiği şiirsellikvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür özellikle öyküler okunup bitirildikten sonra tadına varılan bir kusursuzluktan kaynaklanır. Pınar Kür' ün öykülerini okuduğunuzda yalnızca belli öykü kişilerinin aşklarınavirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür acılarınavirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür yaşamlarına değilvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür iyi edebiyat alanına giren bir yazarlık çabasına tanık olursunuz. Onun öykülerinin en belirgin özelliklerinden biri de zamana karşı dayanıklılıktır.


"Sise içinde ırmağa atılmıs bir mektup gibiyim. Hem ırmağın içindeyimvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür hem ona bir katkım yok. Hem diyeceğim bir seyler var sisenin içinde kapanmısvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür hem ırmağın bunlardan haberi yok ve olmayacak. Hem ırmak beni bir yerden bir yere götürüyorvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür hem gittiğimiz yönü ben saptayamıyorum. Hem ırmak bana dokunmuyorvirgul - Akışı Olmayan Sular-Pınar Kür hem ben ırmağa dokunamıyorum. Birbirimize değmiyoruz."


"İnsan çocukken ne istediğini bilse bile ne yapacağını kolayca bilemiyor."