73949 - Yirmi Yıl Ve Birgün - Jorge Semprun

.Özgür Yayınları
· Basım Tarihi : 07 - 2010

· ISBN : 9789754472820
· Sayfa Sayısı : 280
· Etiket Fiyatı : 18.00 TL

- Kitap Hakkında -

İspanya ve Avrupa'da birçok edebiyat ödülü kazanan “Yirmi Yıl ve Bir Gün” 1936 yılındavirgul - Yirmi Yıl Ve Birgün - Jorge Semprun İspanya İç Savaşı'nın hemen başlangıcında Toledo'nun bir köyünde işlenen bir cinayeti merkezine almış. İspanya'nın en köklü ailelerinden biri olan Avendano ailesinin soylu veliahdının isyancı köylüler tarafından öldürülmesi ve bu cinayetin gizemleri olay örgüsünün en canlı noktasıdır.

İspanya'nın en çalkantılı zamanlarının anlatıldığı romanda İç Savaş psikolojisinin bireyler ve özellikle kadınlar üzerindeki etkilerivirgul - Yirmi Yıl Ve Birgün - Jorge Semprun yaşanan toplumsal dönüşümlervirgul - Yirmi Yıl Ve Birgün - Jorge Semprun sınıf çatışmaları okuyucuyu romana hapseden bir dille anlatılıyor.

Epik bir aile romanı olan “Yirmi Yıl ve Bir Gün” geçmişi anlamak kadar geçmişle hesaplaşmanın da ne kadar hayati bir süreç olduğunu gözler önüne seriyor.

Son derece nesnel yazılmışvirgul - Yirmi Yıl Ve Birgün - Jorge Semprun gerçekliğe birebir uyanvirgul - Yirmi Yıl Ve Birgün - Jorge Semprun 21. yüzyılın ilk büyük anlatısı.