74223 - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi

. Çizmeli Kedi
· Basım Tarihi : 08 - 2010
· ISBN : 978-605-5671-74-7
· Sayfa Sayısı : 128
· Çevirmen : Lara Pohlig
· Etiket Fiyatı : 7.00 TL

- Kitap Hakkında -

İnsan sevdiklerini unutur mu hiç?
Michaelvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi annesivirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi babasıvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi ablası ve dedesiyle mutlu bir hayat sürmektedir. Dedesi ile arasında çok özel bir bağ vardır. Ancak bir gün dedesinin eskisi kadar güçlü olmadığını fark eder. Çok çabuk yorulmakta ve çok fazla uyumaktadır.

Dedesinin kanser olduğunu öğrendiğindevirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi bir şey ilgisini çeker Michi'nin: Yetişkinler bu hastalık hakkında konuşmaktan çekinmektevirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi hatta yalan söylemektedirler. İyivirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi ama niçin?
Ağlamak Güzeldirvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi dedesini çok seven bir çocuğun hayata ve ölüme dair öğrendiği çok önemli bir bilgiyi olabildiğince yalın ve sömürmeden anlatıyor: İnsan ne zaman ki hatıralardan silinirvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi işte o zaman sahiden ölür!“Fevkalade sakinvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi huzur vericivirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi estetik açıdan güzel; ama hepsinden önemlisi bir yetişkin-çocuk sevgisi ilişkisinde ölümü böylesine yüreklice ve zerre sömürmeden işlemesi açısından ulaşılmazvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi zirve bir eserdir.”
Sybil Gräfin Schönfeldt
Zeit

ELFIE DONNELY: İngiliz bir baba ve Avusturyalı bir annenin çocuğu olarak Viyana'da büyüdü. Çok genç yaşta gazeteciliğe soyundu. Annesinin de çalıştığı APA adlı medya ajansında işe başladı. 1973'te Berlin'e taşındı. Alman ikinci kanalı ZDF'de Aslan Dişi (Löwenzahn) adlı programın yapımcısı Peter Lustig'le evlendi. SFB için radyo oyunları yazmaya başladı. İlk kitabı Servus Opavirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi sagte ich leise Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü'nü (1978) aldı. Kitabı yazdığında 26virgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi ödülü aldığında ise 28 yaşındaydı.

Aynı kitap ona Hans-im-Glück ve Die Silberne Feder Ödülü'nü kazandırdı. Gördüğü ilgi üzerine roman televizyona uyarlandı. Bu film de Adolf-Grimme Ödülü' nde (1979) gümüş madalyaya layık görüldü. Adını dünyanın en ücra köşesine taşıyan iki karakter oldu: Benjamin Blümchen ve Bibi Blocksberg. Her ikisinin de kısa sürede radyo oyunu ve sesli kitabı yapıldı. İlki için 65virgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi ikincisi için 41 bölüm yazdı. Sesli kitabı 54 milyon sattı.

Bilgisayar oyunu ve çizgi filmi yapıldı. Yedi yıl sonra tüm telif haklarını satıp İspanya'nın en büyük adası Mayarko'ya taşındı. Sesli kitapvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi radyo oyunuvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi film senaryosuvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi dizi senaryosu ve yapım-cılıkla yetinmeyen Donnellyvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi yetişkinler için de iki polisiye yayımladı: Kein einziges Wort ve Wenn der Tod entlässt. Bunlar da diğer çalışmaları kadar takdir gördü.
Eserleri 16 dile çevrilen Donnelyvirgul - Ağlamak Güzeldir - Elfie Donnellyi Ibiza'da yaşamakta…