Genç bir rahibe kendini amansız bir savaşın içide bulur. Melekbilimciler ile dünyayı ele geçirmek isteyen asi melekler arasındadır bu savaş. Altın liri kim bulursa iktidarı o ele geçirecek. Meleklerin son savaşı başlıyor.
Evangeline 12 yaşındayken annesi öldüvirgul - Danielle Trussonı - Asi Melekler babası onu New York’ta Azize Rose manastırına bıraktı. Şimdi 23 yaşındavirgul - Danielle Trussonı - Asi Melekler yeminine sadık bir rahibe. Dünyada en nadide melek resimlerinin ve “melekbilim” konusundaki en zengin kitap koleksiyonunun bulunduğu kütüphaneden sorumlu.
Rockefeller ailesinin sanat etkinliklerinivirgul - Danielle Trussonı - Asi Melekler zengin ve tuhaf bir adam olan Percival Grigori adına araştıran sanat tarihçisi Verlaine’den gelen mektupvirgul - Danielle Trussonı - Asi Melekler Evangeline’in hayatını kökünden değiştirecektir. Verlaine ve Evangelinevirgul - Danielle Trussonı - Asi Melekler Tanrı’nın lanetine uğramış asi meleklerin soyundan olan Nefiller ile Melekbilimciler arasında yüzlerce yıldır süren kanlı bir savaşa katılmak zorunda kalacaklar. Bulgaristan’da bin yıl önce bir melek cesedinin bulunduğu gizemli Rodop Dağları’ndan Paris’teki Montparnasse mezarlığına kadar pek çok cephede sürmektedir bu savaş…
11724057 - Danielle Trussonı - Asi Melekler