29. İstanbul Kitap Fuarı devam ediyor, fakat yabancı ülkelere ayrılan süre dün doldu. Program, İspanyol gitarist Fernando Espi'nin dinletiysiyle sona erdi.
Fuarın onur konuğu ülkesi İspanya dahil, Uluslararası Salon'da 10 ülkenin, Almanya, Fransa, Hollanda,İtalya, Finlandiya, Romanya, Makedonya, Yunanistan ve Küba'nın standları vardı.
En geniş yer İspanya'ya ayrılmıştı. Onu Almanya ve Fransa takip etti. 1988'den beri fuara katılan Almanya, en 'kıdemli' ülkeydi.
En çok ilgi gören ülkeler arasında Küba ve Yunanistan vardı. Küba Anayasası'nın Türkçe çevirisine rağbet çoktu. Fuara ilk kez katılan Yunanistan'ın standında Yunan yazarların Türkçe yayımlanmış eserlerinin yanı sıra Yunanca ve İngilizce eserler de yer aldı. Daha da önemlisi, bu yıl ilk kez Yunan yazarların Türkçe yayımlanmış eserlerinin bibliyografyası hazırlanmış.
Turkuvaz Kitap tarafından piyasaya sürülmeden bir gün önce TÜYAP'ta görücüye çıkan Ürperti'ye ilgi büyük. Maggie Stiefvater'ın tüm dünyada çok satan romanı Ürperti'nin ilk baskıları iki günde tükenerek fuarın en çok rağbet gören kitapları arasına girmeyi başardı.