512578066833 - Bu kitap çok konuşulur

Çalışma arkadaşımız, Sofra Dergisi Yazı İşleri Müdürü Neslihan Demir'in duygu yüklü ilk kitabı "Eskimiyorsun İçimde", 14 Şubat Sevgililer Günü'nde raflardaki yerini aldı.

"Eskimiyorsun İçimde", aldatma sonrası kadın ve erkeğin yaşadığı duygusal çalkantıları her iki cepheden gözler önüne seriyor. Kadın ve erkek arasındaki yanlış anlaşılmalar, yargılar, ifade edilemeyen duygular, yarım kalan bir aşk hikayesinin sahnesinde netliğe kavuşuyor.

Uzun süre Atv'de yayınlanan yemek ve seyahat programı Kültür Aşı'nı da hazırlayıp sunan Neslihan Demir, bu romantik esere imza atarak, bambaşka bir kimlikle çıkıyor karşımıza...

Kitabın dikkat çekici unsurlarından birisi de, eserde yer alan erkek mektuplarının, "Şakası yok bunun", "Seneler" ve "Aşkın Adı" şarkılarının romantik yorumcusu sanatçı Nedim Zeper tarafından kaleme alınması… Yani hem kadın hem de erkeğin dünyasına tarafsız bir bakış açısı yakalanırken, bu defa iki tarafa birden söz hakkı verilmiş oluyor.

Eskimiyorsun İçimde, asırlardır kadın ve erkeğin en büyük yarası olan aldatma gerçeğini, son derece duygusal bir bakış açısıyla yeniden karşımıza çıkarıyor. Aldatan mı yoksa aldatılan mı daha çok acı çeker?

Bir erkek niye aldatır, bir kadın niye aldanır?

Aldatmanın cezası müebbet midir, hafifletici sebepler göz önüne alınabilir mi?

Her şeyden önemlisi aldatmanın dönüşü var mıdır? İşte tüm bu sorular, şiirsel bir anlatımla cevap buluyor, aşk yeniden, bir kez daha "hala buradayım" diyor.