Stephen King, Kelly Cathy, Mehta Gita, Agatha Christie, John Fotopoulsa, Pamela Kaufman, Carolly Erickson gibi dünyanın önde gelen yazarlarını sollayan iki Türk yazarı Almanya'da en çok satan yabancı eser listesinde zirveyi zorluyor..

975 9174 36 7 s - İki Türk Kadın Yazarın Almanya Zaferi

975 8609 29 7 s - İki Türk Kadın Yazarın Almanya Zaferi

Gazeteci Nurten Ertul’un yazdığı ve NESA yayın gurubunca basılan “Kimlik” adlı tarihi roman ve Esmahan Aykol’un Merkez Yayınlarından çıkan “Savrulanlar” adlı eseri Almanya’nın önde gelen kitapevi HeBIS’in katalog listesine girdi…

Almanya’nın büyük kitapevlerinden HeBIS Türkiye’de geçtiğimiz yıl içinde yayınlanan bir takım kitapları da satış listesine aldı.

Gazeteci Nurten Ertul’un Türkiye’de ve Kuzey Yunanistan’da yaşayan Karamanlıları anlattığı “Kimlik” adlı tarihi romanı ile Yazar Esmahan Aykol’un “Savrulanlar” isimli eseri HeBIS’ın katalog listesine girebilmeyi başardı.

Almanya’da yaşayan Türkler’in yanı sıra Türkçe bilen Avrupa vatandaşlarının da internet üzerinden sipariş verdikleri HeBIS’te Ertul’un, “Kimliği” ikinci sıraya yerleşirken, Esmahan Aykol’un Savrulanları dördüncü sırada yer almakta.


Dünya kitaplarının arasındalar

Stephen King, Kelly Cathy, Mehta Gita, Agatha Christie, John Fotopoulsa, Pamela Kaufman, Carolly Erickson gibi dünyanın önde gelen yazarlarının kitaplarının bulunduğu yayınevinde İstanbul’dan da Ertul ile Aykol aynı kategoride yer alıyor.

Gazeteci Nurten Ertul ilk romanı “Kimlik”le HeBIS’e girmeyi başarırken, Esmahan Aykol’un “Savrulanlar” dışında geçtiğimiz yıllar yayınlanan diğer iki kitabı da Almanca çevirileriyle katalogda bulunuyor.