174385 Kemik Buyusu - Kemik Büyüsü - Yasmine Galenorn

Seattleda heyecan dinmek bilmiyor

Yakınlarda bir ekinoks olacak, bu nedenle hayat bizler için gittikçe zorlaşacak gibi görünüyor Geçmiş, arkadaşlarımız Iris ve Chasein peşini bırakmamakta kararlı. Rüyalarımın ejderhası Dumanlı ise ailesi ile benim aramda bir tercih yapmak zorunda. Bütün bu sorunlara bir de şehre sızmış rütbeli bir iblisi eklediğinizde nasıl bir karmaşayla karşı karşıya olduğumuzu tahmin edebilirsiniz.

Camille ve arkadaşlarını tehlikeli yolculuklar, esrarengiz ziyaretçiler ve tüyler ürpertici bir savaş bekliyor. Camille yaşadığı değişikliklere tümüyle ayak uydurmaya çalışırken, o ve arkadaşları oldukça zorlu günler geçirecek gibi görünüyor.

Biz Öteki Dünyanın gizli güçlerine bağlı maceraperest DArtigo kardeşleriz. Yarı insan yarı peri olduğumuz için üstün güçlere sahibiz. Fakat bu
özelliklerimiz yüzünden zaman zaman bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Mesela kardeşlerimden Delilah her stres yaşadığında bir kediye dönüşüveriyor. Menolly bir vampir olduğu halde hâlâ kendini ölümlü sanıyor. Bu duruma alışması biraz zaman alacak gibi. Benim adım ise Camille. İyi huylu olduğum kadar şakalaşmayı seven bir cadıyım ve ölüm büyülerini öğrenmeye çalışıyorum. Şimdiye kadar Ay Anne beni pek umursamadı ama başıma çok büyük işler açacağını
hissedebiliyorum.

Kemik Büyüsü kelimelerle ifade edilemeyecek kadar güzel bir roman. Yasmine Galenorn, serinin bu kitabında DArtigo kardeşlerin işini oldukça zorlaştırıyor. Büyü ve tutkunun karışımı insanı adeta tutsak ediyor.
The New York Times