Sivrisineklerin ömrü bir gündür, güllerinki üç gün. Kedilerin ömrü on üç yıldır, aşkınki üç. Böyle işte. İlk yıl tutku, sonra bir yıl şefkat ve nihayet bir yıl can sıkıntısı.İlk yıl "Beni terk edersen kendimi ÖLDÜRÜRÜM" denir.

İkinci yıl "Beni terk edersen acı çekerim, ama kendimi toparlarım" denir.

Üçüncü yıl, "Beni terk edersen şampanya patlatacağım" denir.Sizi aşkın hayat boyu sürdüğüne inandırırlar, oysa aşk kimyasal olarak üçüncü yılın sonunda yok olur.İlk yıl eşyalar satın alınır.

İkinci yıl eşyaların yerleri değiştirilir.

Üçüncü yıl eşyalar paylaşılır."Frederic Beigbeder'nin yeni romanı, insanda aç karnına içilen sert bir içki etkisi bırakıyor. Light dünyaya dair hard şeyler söylüyor; hem de erkekler-ve-kadınlar-o-çok-yakın-ve-çok-farklı-varlıklar türünden klişelerde midenizi kaldırmadan."

- Elle-"Frederic Beigbeder sinizm, egoizm ve acımasızlığı iyice bir karıştırıp Bermuda Şeytan Üçgeni kadar tehlikeli bir aşk üçgeni kokteyli hazırlamış."

- Le Nouvel Observatuer-"Göründüğünden çok daha eğlenceli ve derin bir kitap. Frederic Beigbeder aşkın peşinden koşan boşanmış bir genç adamın yitik hayallerini anlatıyor."


Yazar : Frederic Beigbeder
Yayınevi : Doğan Kitap