000000021986031xe2 - Son Çıkan Kitaplar

Secret

Yazar Rhonda Byrne

Çevirmen Can Üstünuçar

Yayın Evi Owo

2007 Sayfa Sayısı 216


"Bu sırrın ne olduğunu söyleyemem.Tek söyleyebildiğim varolduğu."(Alexander Graham Bell-Telefonun Mucidi) Çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. Tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan 'Sır'ra vakıf olmuşlardı. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler 'Sır'rı biliyorlardı; ve şimdi 'Sır' dünyaya açıklanıyor.

'Sır'rı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz.

Sizce dünya nüfusunun sadece %1’lik bir kısmını oluşturan bir kesimin tüm maddi gelirin %96'sına sahip olması bir tesadüf mü?

Olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz? Muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz?Ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz? Ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz?

Peki kendinize sorun. Gerçekten ne, ama ne istersiniz?Amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. Açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız.
"Sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır." (Ralph Waldo Emerson-Filozof)

Yazar hakkında: Yazar RHONDA BYRNE’da, hepimiz gibi, kendi keşif yolculuğunu yapıyordu. Yolculuğu sırasında, 'Sır'rı dünyaya kazandırmak, ve bu vizyon sayesinde milyonlarca insana mutluluk getirmek için, yazarlar, öğretmenler, film yapımcıları, tasarımcılar ve yayıncılardan oluşan muhteşem bir ekibi bir araya getirdi.

Kitaba katkıda bulunanlar şöyle:John Assaraf, Michael Bernard Beckwith, Lee Brower, Jack Canfield, Dr.John F. Demartini, Marie Diamond, Mike Dooley, Bob Doyle, Hale Dwoskin, Morris Goodman, Dr.John Gray, Dr.John Hagelin, Bill Harris, Dr. Ben Johnson, Loral Langemeier, Lisa Nichols, Bob Proctor, James Arthur Ray, David Shirmer, Marci Shimof, Dr.Joe Vitale, Dr.Denis Waitley, Neale Donald Walsch ve Dr.Fred Alan Wolf.
000000022841531wv8 - Son Çıkan Kitaplar

Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey

Yazar Akdoğan Özkan

Yayın Evi İnkılap Kitapevi

2007 Sayfa Sayısı 224
Bu kitap bir kılavuz niteliğindedir. Yani sadece okunmak üzere değil, kullanılmak üzere de yazılmıştır. Bunun için kitapta, bir takım grafik öğeler ve simgelerden yararlanılmıştır. Zaman zaman hayata dair önceliklerin gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan “101 Şey” aynı zamanda hayata daha serinkanlı bakmamıza olanak tanıyacak mizahi unsurlar barındırmakta. Yer yer de “hayatı o kadar da ciddiye almamayı” öneriyor. Yazarın söylemiyle bu kitap, Türkiye'de “bütün işi gücü yaşamak” olsun isteyenler için kaleme alındı. Hem de büyük bir ciddiyetle! 101 Şey'le aklınıza gelmeyen yerlere gidebilir, hep ertelediğiniz isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
000000021748231aw1 - Son Çıkan Kitaplar

Yüreğim Seni Çok Sevdi

Yazar Canan Tan

Yayın Evi Altın Kitaplar

2007 Sayfa Sayısı 480


"Biliyorum, imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat."Çünkü, Yüreğim Seni Çok Sevdi!.." Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını."Yüreğim seni çok sevdio yürek talano yürek yangın yerio yürek seni istiyorbir tek seni..."Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü.Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği kadar gerçek..
000000022939331zo8 - Son Çıkan Kitaplar

Akıl Oyunu - Aynanın Arkasında Kalan Gerçekler

Yazar Erol Mütercimler

Yayın Evi Alfa Yayıncılık

2007 Sayfa Sayısı 656Erol Mütercimler’in Akıl Oyunları adlı kitabı 9 Temmuz Pazartesi çıkıyor! Bu kitap, tarihin kayıtlarına geçmiş komploların akıllı insanlar tarafından nasıl bozulduğunu ve bugün ortaya konulan akıl oyunlarının da akıllı oyunlarıyla bozulabileceğini anlatmaktadır. Bu kitabı okurken Erol Mütercimler’in hemen hemen tüm öngörülerinin gerçekleşmiş olduğunu görüp şaşıracaksınız!Kitabın Adı: 11 Eylül ve Sonrası Dünya Nereye Gidiyor
Yazar: Noam Chomsky
Çeviren: Nuri Ersoy, Taylan Doğa
Yayınevi: Aram Yayınları
247 sayfa


Tüm Batı dünyasını şaşkınlığa sürükleyen 11 Eylül Saldırıları, dünya tarihinde bir dönüm noktası oldu. Olayların akışına kapılıp gitmemek için yanıtlanması gereken soru belli: yeni dönem nasıl biçimleniyor?

ABD, adalet adına Afgan halkının acılarını büyütürken, resmi terörü meşru kabul eden devletler 'terör karşıtı koalisyon' girmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Herkes kendi terörestin itanımlamanın ve cezalandırmanın peşinde. Dünyanın tek süper gücü bir kez daha kuralsızlığı, sınırsız terörü ve bencilliği yüceltirken, bölgesel güçler bu yaklaşımdan biraz olsun pay almaya çalışıyorlar. Yeni dönemin ruhuna uygun olarak, İsrail Filistin'i kan gölüne çevirdi. Türkiye anadilde eğitim talebi için resmi makamlara başvuru dahi 'terör' kategorisine sokmayı başardı.Kitabın Adı: Abbasiler'den Osmanlılar'a Mekke - Medine Tarihi
Yazar: Mustafa S. Küçükaşcı
Yayınevi: Yeditepe Yayınları
288 sayfa

Hz. İbrahim tarafından harem kılınan Mekke ile Hz. Muhammed tarafından harem kılınan Medine şehirlerine Türk kültüründe iki harem anlamında 'Haremeyn' adı verilmiştir. Ortaçağ’da Müslümanların yaşadıkları diğer şehirlerden farklı bir konumda algılanan Haremeyn şehirleri siyasî, sosyal ve kültürel hayatta daima belirleyici olmuştur.

'Abbasilerden Osmanlılara Kadar Mekke-Medine Tarihi'nde Abbasilerin Haremeyn’e yönelik geliştirdikleri politikalar, bu şehirlerde var olan tarihî mirasın ihyası, Fatımî, Selçuklu, Eyyübî ve Memlüklerin Mekke ve Medine’ye hakim olma çabaları ve Hz. Peygamber’in soyundan gelen Âl-i Fâtıma’nın (seyyid-şerif) Haremeyn’deki siyasî etkinlik ve mücadeleleri anlatılmaktadır. Kitapta Abbasilerden Osmanlılara kadar Mekke ve Medine’de yaşanan siyasî, sosyal ve iktisadî gelişmeler üzerinde de durulmaktadır.
Kitabın Adı: Ama Ben Hiç Günah İşlemedim
Yazar: Mine Artu
Yayınevi: Akademi Kültür Sanat Yayınları
140 sayfaİnsan; tanıyıp sevdiği kokular kadar yakınlaşmıştır hayata. Kokusunu sevdiğine yakınlaşır, anlaşır.

Ancak; Bir tek kendi kokusunu duyamaz insan.

'...Geçmişimiz de geleceğimiz kadar temiz olmalı. Bir pisliğin üzerine saray inşa etmenin ne anlamı olur ki? Torunlarına ne bırakmak ister insan? Tertemiz bir geçmiş. Doğru değil mi? Oysa neyin üstünde yaşadıklarını bilmiyor insanoğlu. Belki bilmeleri de gerekmiyor...'

'... Kimileri için ise tarih düşlerin en aydınlık olanlarını gerçekleştirmek için insanların giriştikleri umutsuz bir çabadan başka bir şey değilken, önemli tarihleri de varken insanın, sevinçleri de, zıpkın kenarlı söz dinlemez dertleri de, sevgisi de, destanı da, güleni de güldüreni de...'

Niye ki insan yine de illa yalnız acılarını hatırlar?
Kitabın Adı: Sivil İşgal Orduları İçimizde
Yazar: Hasan Erden
Yayınevi: Kum Saati Yayınları
535 sayfaTürkiye Irak'taki savaş gibi tehlikeli bir savaş ve işgalle karşı karşıya bulunuyor. Bu işgal, sessiz ve sinsi bir işgaldir. İçimizdeki sivil işgal orduları ile, Irak'taki askeri işgal orduları arasında çok benzerlikler ve bağlantılar vardır. Irak'ı işgal eden askeri işgal orduları da, Türkiye'deki sivil işgal orduları da sömürgecinin aynı stratejilerinin uzantısıdır ve aynı komuta merkezlerine bağlıdır.Sovyetlerin yıkılmasına yol açan soğuk savaş, şimdi Türkiye'ye karşı yapılıyor, ve Türkiye de yıkılmak ve parçalanmak isteniyor. Sömürgeci bu hedefini gerçekleştirmek için, önce kültürel ve psikolojik bir savaşla, Türkiye'yi teslim almak, iradesini ve direncini yok etmek istiyor. Savaş, Türk milletinin arazisine uyduruluyor. Barış programlarının içerisine gizleniyor, insanlarımızın en çok önem verdikleri, en çok sevdikleri ve saygı duydukları değerleriyle örtüleniyor. Kitleler, adeta sosyal ve siyasi bubi tuzaklarıyla kuşatıldıkları halde bunun farkında olamıyorlar.Türk milletinin ve başındaki yöneticilerin ve sorumluların bir an önce uyanması gerekiyor. Sessiz ve derinden gelen düşman saldırılarına, Türkiye'nin bir an önce karşı durması ve ben varım ve var olacağım diyerek iradesini ve direncini ortaya koyması gerekiyor. Sessiz savaşı kazanmanın yolu, öncelikle Türkiye ile savaşanları yakından tanımaktan, yöntemlerini iyi anlamaktan geçiyor. Türk milleti 85 yıl önce milli Mücadelede düşmanını görüyordu ve tanıyordu. Gördüğü ve tanıdığı için, savaştı ve kazandı. Bugün de kazanması için düşmanını görmesi ve tanıması gerekiyor. İşte bu kitap. Türkiye'yi yok etmeğe çalışan bu sinsi düşmanı gösteriyor ve tanıtıyor. Bu sinsi düşmanın sessiz ve derinden savaşını anlatıyor.


Kitabın Adı: 101 Etkili Söz
Yazar: Abdullah Yaşar
Yayınevi: Hayat Yayınları
209 sayfa


'Bir düşüm var...' diyerek çıktığı yolda milyonları kendisine bağlayan Martin Luther King henüz 39 yaşındaydı o hain suikasta kurban gitmeden önce. 'Eğer uğrunda ölecek bir amacınız yoksa yaşamayı hak etmemişsinizdir.' diyordu geride kalanlara sanki intihar etmeleri için kurşun gibi bir söz bırakarak... Washington Irving onu anlatıyordu: 'Büyük insanların idealleri, sıradan insanlarınsa hevesleri vardır.' Günlük 2 saat uykuyla çalışan sayısız icadın sahibi Thomas Edison 'Dehanın %1'i ilham, %99'u terdir.' diyerek adeta işin sırrını veriyordu. Ünlü filozof Virgil, 'Sadece çalışmak yetmez, inanmak da lazım.' diyordu 'Yapabilirler, çünkü yapabileceklerini düşünüyorlar' sözüyle. Andre Gide cesareti ekliyordu.

'İnsan kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe, yeni okyanuslar keşfedemez' diyerek. Fransız Napolyon 'Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmemiştir' sözüyle, yol uzun ve zor ama sonunda zafer var diyordu. İngiliz yazar Eugene Ware ise en önemli noktayı işaret ediyordu: 'Bütün görkem başlamaya cüret edebilmektedir.' Yüzyılın dâhilerinden Peter Drucker 'Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur.' sözüyle hedef gerektiğini; Emerson 'Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz.' diyerek arzulu olunması gerektiğini hatırlatıyordu. Ve Ben Sweetland 'Başarı bir yol değil, yolculuktur.' diyordu sonunda...'
Kitabın Adı: Açık Deniz
Yazar: İlhan Sami Çomak
Yayınevi: Aram Yayınları
103 sayfa


Sana gidelim bana gidelim yeter ki gidelim.

Sonra gitmek güzeldir

Karıncalara da gidelim.

Elimizde kitap belki dağlara gidelim

Bir şey söyleyelim bizden olsun

Dua olup Allah'a gidelim

Mesela ırgatlar çalışır bir terlemeye

Kadınlar doğurur biz acıya

Aşıklar bakışır biz dokunmaya gidelim