zbk980028aq912250vp0 - İncili Kim yazdı..?


Yasadigimiz dünyada, 2000 yildir kutsal kitaplar arasinda ismi zikredilen Incil ile ilgili, zaman zaman yüksek, zaman zaman da alçak sesle, ama hep sorulagelen bazi sorular vardir.
Incil ne tür bir kitaptir?
Incil nasil yazilmistir?
Incil kimler tarafindan yazilmistir?
Pavlos kimdir? Bir Isa düsmani mi, yasamini Isa'ya adayan bir inançli mi?
Kilise kim tarafindan nasil kurulmustur?
Çagdas Incil metinlerinin kaynagi nedir?
Bu ve benzeri sorular, bu gün hristiyan dünyasinda da sikça yapilan atesli tartismalara neden olmaktadir.
Bu kitap; günümüz Incillerinden yola çikarak, antik incil metinlerinin yazildigi zamanlara gidecek ve bu metinlerin ortaya çiktigi cografyanin sosyo-kültürel sartlarini da gözönünde bulundurarak, bu günkü Incillerle otantik Incil arasindaki farklilasimi sorgulayacaktir.
Kitap ayni zamanda, kanonik Incil'in ana metinleri olan Matta, Markos, Luka ve Yuhanna'nin yanisira, apostolik yazilar olarak anilan külliyati da, bugünkü Incil metinlerini referans olarak tarihsel arka plani içinde analiz edecektir.
Kilise'nin 2000 yildir hristiyan inançlilarindan ve tüm dünyadan gizlemeye çalistigi "sir", artik sir olmaktan çikacak ve bir tarihsel süreç daha, gerçegin isigi ile aydinlanacaktir...

incili kim yazdi mehmet u. sakioglu ozan yayincilik mustafa demir


BENİM YORUMUM..
Bu Kitabı Okuyalı Çok oldu herkese tavsiye ederim..
Bu Kitabın yazarıylada görüştüm hatta kitabındaki bir yanlışı kendisine aktardım evet bu basımda orada hata olmuş dikkatli okucuymusun orada hata var düzelteceğiz demişti..
Kendisine Mevlananın Mesnevisi ile bir kaç kitap önerdim ben onları okumadım tavsiyen için teşekkürler bir dahaki basımda ondanda faydalanayım demişti..