Herhalde hem kadınlar hem de erkekler arasındaki en büyük yatak odası geyiklerinden biridir; "işlevi mi önemli yoksa boyu mu?". Tabii ki bu sorunun yanıtı herkese göre değişir. Ama çok küçük bir penisin ya da tam tersi büyük bir penisin kadınlar için önemli cinsel problemlere yol açabileceğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız, öğrenmekte fayda var...

yatakbosfs2 - Penis problemleri

Partnerinizin penisi küçükse...
SORU: Eşimin cinsel organı çok küçük. Yine de daha derinlemesine bir seks yapabilmek için metodlar var mı?

YANIT: Penisin vajinanın içine en fazla girebildiği pozisyon, erkeğin arkada olduğu, kadının da elleri ve dizleri üzerinde olduğu pozisyondur. Yine de bu küçük penise bir çözüm olamaz. Her ne kadar dezavantaj gibi görünse de küçük penisli erkekler kendi tekniklerini geliştirerek bu dezavantajlarını bertaraf edebilirler.

Partnerinizin penisi büyükse...
SORU: Eşimin penisi çok büyük, seksten sonra acı hissediyorum bazen kanama olabiliyor. Bir sorun yaratır mı?

YANIT: Uzmanlara göre penisin vajinaya göre çok geniş olması pek mümkün değil. Burada acı veren ve kanamaya yol açanın vajinanın gerektiği gibi kayganlaşmamış olması olarak nitelendiriliyor. Eğer vajina gerekli kayganlığa erişemiyorsa bazı kayganlaştırıcı kremlerin kullanılması da öneriliyor.

Yeterince gevşememiş bir vajinanın penis yüzünden tahriş olabileceğine de değinen uzmanlar bu bölgede oluşan ufak yaraların enfeksiyon kapma risklerinin olmadığını açıklıyorlar. Ayrıca bu durumun ardından birkaç gün boyunca cinsel organlarınızı dezenfekte edici bir dezenfektan solüsyonla temizlemenin faydalı olacağını söylüyorlar.