Saçlarınızın dökülmesi, sizi global ısınmadan daha çok korkutuyorsa ve insanlar sizi eşcinsel sanmasın diye konuşmalarınızda eski kız arkadaşlarınızdan bahsediyorsanız, dikkat!

Özgür ve kendine güven duyan bu erkek tipi, hem pek çok gencin rol modeli hem de reklamcıların hedef kitlesi durumunda. 30 yaşını aşmış heteroseksüel, gururlu ve bekar erkeklere bugünlerde yeni bir isim takıldı: SPURMO :

''Straight Proud Unmarried Men Over''

Son olarak Times gazetesinde “Bütün arkadaşları evlenip gidince bu adamların birlikte eğlenebileceği kimse kalmadı, bunalıma girdiler” diye başlayan bir yazı yayınlandı.

30 yaşına gelen ama hala evlenmemiş bir erkek “Beraber muhabbet edip takılabileceğim arkadaşım kalmadı. Ya evlendiler gittiler ya da kadınlarla birlikte takılmayı tercih ediyorlar” diye yakınıyor.

Bu konuda oluşan genel kanaatin aksine, evli kadınlar kocalarınının SPURMO arkadaşlarına düşman değiller. Kendi bekar kadın arkadaşlarıyla spurmo erkeklerinin arasını yapmak için uğraşıp duruyorlar.

Evlilik kurumu da SPURMO’ların ters baktığı veya karşı çıktığı bir olgu değil. Ancak iş çocuk yapmaya gelince fikirler farklı. Çünkü, evlilkte bebek faktörü ‘özgür’ SPURMO’ların özgürlüklerine en büyük engeli oluşturuyor. Ama genç kadınların umutsuluğa kapılmasına hiç gerek yok. SPURMO’lara anlayışla yaklaşarak buradan kendilerine uygun bir kısmet bulmaları da olası.

SPURMO TESTİ

• Bir kadınla rastladığınızda önce alyansına mı bakıyorsunuz?
• Tatile gittiğinizde size en kötü odayı mı veriyorlar?
• Saçlarınızın dökülmesi, sizi global ısınmadan daha mı çok korkutuyor?
• İnsanlar sizi eşcinsel sanmasın diye konuşmalarınızda eski kız arkadaşlarınızdan mı bahsediyorsunuz?
• “On beş yaş hiç de büyük bir yaş farkı değil” dediğiniz oldu mu hiç?

.

.

.

(Bu sorulardan iki tanesine “Evet” dediyseniz siz bir ‘SPURMO’sunuz)

.

.

.

konudan anladığım kadarıyla bizim evde kalmış dediğimiz olaya bunlar Spurmo diyor