İngiltere'de yapılan bir araştırma kadınların kilo konusunda daha tutucu olduğunu gösteriyor, demek ki kilo konusunda bütün tabuları yaratan bizlermişiz.

En düşük bedene sahip 36 beden bayan esasında bütün kadınların olmak istediği bir vücuda sahip, yani kadınlar ne kadar ince olurlarsa o kadar kendilerini beğeniyor ve sevileceklerini umuyorlar. Oysa ki erkeklere göre bir kadın 42 beden olmalıymış; şaka değil gerçek. İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonucu aynen bunu söylüyor. Yani biz kadınlar bize uygun görülen ve dayatılan imgeyi beynimizin içine öyle bir yerleştirmişiz ki kraldan çok kralcı olmuşuz.

ŞİMDİ GELELİM ARAŞTIRMANIN SONUÇLARINA

Şişman ya da zayıf kadınların %79 'u zayıflamak istiyor. Oysa ki erkek cephesinde işler değişik, onlar partneri olan kadının aynı kiloda kalmasını uygun buluyor.

Kadınların içinde bulunmak istedikleri beden 36'yken, araştırmaya cevap veren %25 oranındaki erkek, partneri 3 beden inceldiği takdirde onu terkedeceğini söylüyor. Gerçi %58 oranındaki erkek de sevgilisi ya da karısı 3 beden şişmanladığında onu terkedebilirmiş. Demek ki kadınlar bir ilişkiye başladıktan sonra ne şişmanlayacak ne de zayıflayacak! Acaba bu yüzden mi kadınların %40 'ı dış görünüşleri hakkında sürekli endişeli yaşıyor? Ve %55 oranındaki kadın partneri olan erkeğin kendisi çekici bulup bulmadığından endişe ediyormuş.

Kadınların %50 'si kız arkadaşlarının dış görünüşünü kıskanırken, ancak %29 ‘u aynaya baktığında kendisi mutlu hissediyormuş. Ve sıkı durun, araştırmaya cevap veren %56 oranındaki kadın estetik operasyona evet derken, %41 ‘i liposuction'ı olması gereken en elzem ameliyat olarak görüyor.

Kadınların En Beğendiği Kadın
Kadınların %26 ‘sı en beğendiği kadın olarak televizyon sunucusu, müzisyen, aktris Myleene Klass'ı göstermiş. Demek ki kadınlar şirin ve sempatik olandan yana.

Myleene Klass
myleeneklasspszt2 - Erkekler 42 Beden Kadın SeviyorErkeklerin En Beğendiği Kadın
Oysa erkeklerin beğendiği kadınlar klasmanında Myleene Klass, Kelly Brook'un açıkara ardında kalıyor. Kelly Brook kadınların sıralamasına da girse erkek oylarının neredeyse yarısını almış.

Kelly Brooke
kellybrookepsfx3 - Erkekler 42 Beden Kadın Seviyor

Peki medyanın kadınların beynine şartladığı kilo sorununundan sonra erkeklerin kadınlardan beklentisi neymiş biliyor musunuz? Dış görünüşüne daha fazla güven.. Yok artık daha neler !!!


(YORUMUM: Yahu hem dal gibi kızdan hoşlandıklarını söylerler hem de dış görünüşüne güven derler. Buna ne derler bilir misiniz?
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu )


1dbow7 - Erkekler 42 Beden Kadın Seviyor
SOLDAN SAĞA DOĞRU:
42 BEDEN ERKEKLERİN EN BEĞENDİĞİ KADIN BEDENİ,
36 BAYANLARIN EN EBEĞENDİĞİ KADIN BEDEN ÖLÇÜSÜ,
46 TÜM DÜNYADAKİ KADINLARIN ORTALAMA BEDEN ÖLÇÜSÜ