Kulağa garip gelebilir ama daha fazla seks için partnerinizi uyumaya teşvik edin!

Erkekler halen şüphe duysalar da Amerikalı kadınlar üzerinde yapılan son araştırma, zaten çoğu kadının bildiği bir şeyi doğruladı: Gün boyunca kadınlar sürekli bir koşuşturmaca içinde oldukları için yeteri kadar uyumuyor ve sonuçta bu, hem kadın hem de erkek için daha az seks anlamına geliyor.

National Sleep Foundation’a (Ulusal Sağlık Vakfı) göre; zamanı az olan kadınlar, önce uykuya ve egzersize ayırdıkları zamanı azaltıyor; sonra ise sosyal hayata, sağlıklı beslenmeye ve sekse… Gaylor Hastanesi Uyku İlaçları Araştırma ve Eğitim Direktörü Dr. Meir Kryger; yapılan çalışmanın şimdiye kadar Amerika’da kadınlar üzerine yapılan en geniş kapsamlı araştırma olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Bu araştırma, biyoloji ve hayat tarzını birlikte içeren ilk rapor. Eğer kötü uyku düzeni, günlük bir olaysa, bu kadınların yataktaki seks enerjilerini ciddi bir biçimde etkiliyor ki bu da daha sonra erkeğe yansıyor. Bu tamamen birbirine bağlı olan bir problem ve bu problemi fark etmek bile ilişkiye yardım eder.

Araştırma verilerini daha iyi yorumlamak için Men’s Health uzmanlarından Yatak Odası Sırları Köşe Yazarı Debby Herbenick’e dönüyoruz.

Bu durum “Çok yorgunum.” bahanesini açıklıyor mu?
Açıkçası bazı kadın ve erkekler “Çok yorgunum.” derken aslında “İstemiyorum.”, “Çok stresliyim.”, “Aklımda başka şeyler var.” ya da “Senden sıkılmaya başladım.” anlamlarını ifade ediyor olabilir. Bu anlamlar kişiye bağlı… Çoğu kez bu yollar seks ile yüzleşmekten kurtulmak için kullanılır; kız arkadaşınız sadece eve geç geldiğiniz ve ona haber vermediğiniz ya da bulaşık makinesini boşalmadığınız için bile kızmış olabilir. Fakat bu araştırmadan aklıda tutulacak mesaj; kadınların yeteri kadar uyuyamadığı, bu sorun ile ilgili olarak patlama sınırına geldikleri ancak tüm bunlara rağmen hem kadınların hem de erkeklerin bu sorunu düzeltebilecekleri olmalıdır. Uyku, seksüel performans için olduğu kadar, yeterli seks enerjisi için de çok önemlidir. Bu erkek ve kadınlar orgazm anlamına gelmekle beraber; erkekler için ayrıca ereksiyon anlamını da taşır.

Erkekler sekse her daim zaman bulabilir. Kadınlar neden bulamasın?
Erkekler her zaman seks için zaman ayarlaması yapmasalar ya da bunu söylemeseler de araştırmalar bunun tersini gösteriyor. Yorgunluk, kadın ve erkeğin seksten sıyrılmak için kullandığı ortak bir neden. Çoğu kişi öğleden sonra ve akşam saatlerinde daha yorgun olduğu için sabah saatlerine seks yapmayı deniyor. Bu bazı erkekler ve partnerleri için iyi bir çözüm olabilir.

Eğer fazla uyku, fazla sekse eşitse; kadınların dinlenmesi için ne yapmalı?

Çiftler eşitlik ilkesine dayanan ilişkileri başlatsa da yıllardan beri yapılan araştırmalardan biliyoruz ki kadınlar, daha geleneksel rollere yatkın; yani erkekler çalışırken kadınlar çocukların ödevleri, yemek ve temizlik… vBulletin. aile işleriyle ilgileniyor. Erkekler eşlerinin veya sevgililerinin yüklerini hafifletebilir ve daha fazla uyumalarına yardımcı olabilir. Eğer erkekler partnerleriyle birlikte çalışırlarsa; günün geri kalan kısmı daha sakin geçecektir.

1 Yemeklere yardımcı olacak birini işe alın; en azından bir kez… Bazı aileler, bebek bakıcılarının sorumluluklarına yemek hazırlamayı da ekliyor.
2 Bir bebek bakıcısı tutun; siz eşinizle romantik bir akşam yemeği için evde kalırken, o çocukları dışarı çıkartabilir.
3 Akşam yemeğinden sonra yürüyüşe çıkın. Bu çocukları sakinleştirir; ailece daha kaliteli zaman geçirirsiniz. Bu geziler, uyumak için güzel bir yorgunluk sağlarken; daha sağlıklı ve aktif bir sekse etken olur.
4 Partnerinize bir masaj yapın ya da ona ılık bir banyo teklif edin.
5 Çocuklara da eşinizin yükünü azaltacak işler verin.
6 Evi temizleyecek bir yardımcı tutun ya da temizlik servislerinden yararlanın.
8 Yatak odanızdan televizyonu çıkartın. Çoğu kadın yatmadan önce televizyon izler ki bu da daha az uyku ve daha az sekse neden olur.
9 Eşinizin rahatlamasına ve moda girmesine yardımcı olun. İş paylaşımı yaparken; çocukları yatma zamanı için hazırlayabilirsiniz. Bu da eşinize ya da sevgilinize diğer işleri yapması için vakit kazandırır ve yatmaya gitmeden önce ona en az 30 ila 60 dakika boş vakit sağlar.

Kulağa garip gelebilir ama daha fazla seks için partnerinizi uyumaya teşvik edin!
Söz konusu seks olduğunda erkekleri sayı yerine; kalite için çaba harcamaları gerektiği konusunda teşvik etmek isterdim. Eğer erkekler, partnerlerinin gündelik yaşamını kolaylaştırıp, daha çok dinlenmesini sağlarlarsa; kadınlar bu durumu zorunluluk olarak hissetmek yerine istedikleri bir şey olarak görür.

Partnerlerden biri yorgunken ‘sekse teslim olmak’ korkutucu bir seks döngüsüne neden olsa da yine de yapılır. Seksi sadece yapmak istediğiniz zaman yapın ve bunun için enerjiniz olsun. Bu, durumu hem daha iyi hale getirir; hem de zorunluluk döngüsünü tutku döngüsüne çevirir.