34545157qo0 - Erkeklerin 5 günahıDuyduğunuzda şok olmak ya da ilişkinize zarar verecek tepkiler vermek istemiyorsanız, bu 5 günahı bilmenizde fayda var.

Erkeklerin çok fazla sırrı yoktur. Olduğunda da gizlemeyi beceremezler çoğu zaman... Dilinin altında bir şeyler sakladığını hissediyorsanız hazırlıklı olun ki bombayı patlattığında ilişkiniz zarar görmesin...

Kendini bulmak için işten ayrılmak istiyormuş
Öncelikle hangi alanlarda iş bakmak İstediğini sorun. Ayrıca verdiği bu molanın ne kadar süreceğini tahmin ettiğini öğrenin. Eğer ne yapmak istediğini bilmiyor ya da herhangi planı yoksa endişelenmeye başlayabilirsiniz.

Hayallerini gerçekleştirmek istemesi, kendini daha iyi hissedebileceği bir işte çalışmayı arzulaması bütün gün bilgisayar karşısında oturup, oyun oynaması anlamına gelmiyor! Bir yandan "kendini bulmaya" çalışırken diğer taraftan da olaya ağırlığını koymalı. Örneğin geçici bir işte yarı zamanlı çalışabilir. Bir tarafın işten ayrılması gelirin otomatikman düşmesi anlamına gelecek. Bu nedenle acilen bir gelir-gider planı yapın ve eğer üstesinden gelemeyecekseniz bir süre daha işe devam etmesi konusunda ısrarcı olun.

Fikrini değiştirmiş, çocuk istemiyormuş
İşte bu taviz verebileceğiniz, üzerinde pazarlık edebileceğiniz bir konu değil. Tatilinizi nerede geçireceğinizle ya da nerede yaşayacağınızla ilgili fikrini değiştirmeye çalışabilirsiniz. Bunlar, çocuk sahibi olma kararının yanında yaşamın küçük detayları olabilir ancak. Çünkü çocuk tüm hayat boyunca süren tek ve en önemli sorumluluktur. Eğer çocuk sahibi olmak sizin için "olmazsa olmaz" ise onun bir gün fikrini değiştireceğini ümit ederek ilişkinizi sürdürmeniz büyük bir düş kırıklığıyla sonuçlanabilir. Olaya bir de şu yönden bakın; çocuk konusunda fikrini değiştirmesinin nedeni, sizinle bir gelecek inşa etmekte duyduğu şüphelerden kaynaklanıyor da olabilir. Anne olmak istiyorsanız kuşkusuz bu konuda daha uyumlu bir ilişkiye, beraber ebeveynlik yapabileceğinize inandığınız birine ihtiyacınız var...


Sizinle tanışmadan önce en yakın kız arkadaşıyla birlikte olmuş
İyi de bunu neden simdi söylüyor? Eğer şüphelenip sormadıysanız, acımasız ve yaralayıcı bir itiraf... Üstelik ilişkinizi daha kuvvetlendirecek ya da sizi geri götürecek bir manevra da değil. Böyle bir itirafın arkasından muhtemelen birçok kadın gibi sizin de beyninizi sorular kemirecek. Detayları aklınızdan geçireceksiniz. Hep beraber olduğunuz durumlarda onların takındığı tavırları tartıp, değerlendirecek, belki de olmadık şeylerden nem kapacaksınız.

Eğer neden böyle bir itirafın ortaya döküldüğüne dair akla yatar bir açıklaması yoksa ona şu soruları sormakta fayda var Bu olay ne kadar zaman önce oldu? Sonrasında onunla tekrar birlikte olmak isteği duydu mu? Ona karsı daha derin duygular besledi mi?

Yanıtlarını içgüdülerinize göre yorumlayın ve duygularınıza güvenin. Yaralayıcı orsa da gerçeği kabullenmekte fayda var. Unutmayın ki geçmiş geçmişte kaldı ve bugün onun yanında olan kişi sizsiniz...

Plazma TV almak için gizlice ortak birikiminizi kullanmış
Burada önemli olan kuşkusuz para değil, onun gizlice kullanılmış olması. Ayrıca bu gibi kararlar alırken sizin fikrinizi sormaması karşısında duyduğunuz kırgınlığı da anlaması gerekiyor. Bir daha böyle olaylar yaşanmaması adına atabileceğiniz pratik adımlar da var kuşkusuz. Örneğin sık sık finansal durumunuzla ilgili konuşabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bir başka önlem ise banka hesaplarınızı ayırmak olabilir, Yetişkin insanlar bir başkasına sormadan harcama yapma özgüllüğüne sahip olmak isterler. O yüzden her iki tarafın da bir kenarda hesapsız kitapsız harcayabileceği parasının olması hiç de fena bir fikir değil. Ancak söz konusu büyük yatırımlar ise birlikte karar vermek en doğrusu.

Herpes'i varmış ve bu nedenle sizden uzak duruyormuş!
Meğer aylardır çıkmanıza rağmen hala "o aşama'ya gelemeyişinizin sebebi onun soğuk, aseksül biri olması değil; genital herpes sahibi olmasıymış! Durun, hemen aşın tepki vermeyin. Uzmanlara göre, insanlar genital herpes taşıdıklarını öğrendiklerinde cinsel yaşamlarının bittiği endişesine kapılıp depresif bir ruh haline girer, derinden sarsılır. Durumu sevgililerine, eşlerine söylemek hiç de kolay olmayabilir. Çünkü doğal olarak terk edilmekten korkarlar. Ayrıca başlarına gelen durumdan dolayı utanç duyarlar. Bu konudaki kapsamlı sitelerden birisi olan genitatherpes yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, herpes sahibi olanların yüzde 82'si depresyon yaşıyor, yüzde 75'i ise partnerleri tarafından reddedilme korkusu taşıyor. Size bunu işin ta başında söylemediği için kızgın olabilirsiniz, ancak unutmayın ki herhangi bir cinsel yakınlaşma olmadan bu gerçeği ifşa etmesinin nedeni yine de sizi korumak. Tüm cinsel yaşantısının detaylarını ortaya dökmesini istemek yerine tanının ne zaman konduğunu ve tüm testleri yaptırıp yaptırmadığını, ayrıca baskılama tedavisi olup olmadığını sorun. Genital herpes'in kesin tedavisi yok. Ancak, ilaç tedavisi ile semptomlar kontrol altında tutulabiliyor ve kondom kullanımıyla enfeksiyonun eşlere bulaşma riski azaltılabiliyor.
Onun herpes sahibi olması ilişkiyi sonlandırmanız anlamına gelmeyebilir, ancak daha ileri gitmeden önce bu ilişkinin ciddi olup olmadığına emin olun.