-eski sevgili bi işe yaramaz atsan atilmaz satsan satilmaz, ayak bagi olur, yorar insani
-dost kalmaya çalışılan ama bir şekilde saygı ve sevginin yitirildiği müssese.
-bazenleri 'wish you were here' cümlesi söz konusu olabiliyor...
-herzaman bi yeri wardir kalplerde... gelen gideni aratir bazen...ama giden diil kalandir aslinda terkeden...
-eski sevgili ile görüshmek zordur kayitsiz kalinamayabilir...
-eger ayrilma nedeni ona dayaniyorsa ilerde pek kaale alinmayan ama ayrilma nedeni sizin essekliginize dayaniyorsa ilerde vicdan azabindan maymun olabileceginiz sahsiyetler
-insanin sinirini bozan, yenisini edinmemizi bi sekilde kötü etkileyen sahsiyetler.
-bazılarıyla her karşılaşınızda özlem gibi ama tam öle olmayan bi duygu yaşanılır. bazıları da unutulur gider tabi, genelde karşılaşılmaktan kaçınılır bunlarla. ister istemez yeni sevgiliyle karşılaştırılır. ama hatadır o ayrı.
-boktan şeyler, keşke ayrılıktan hemen sonra kendilerini imha etseler..

-eski sevgiliyle tekrar berabek olmak demek:
*asidi kaçmış kolayı içmektir
*pis bir çorabı,donu tekrar giymektir
*tamamlanmış bir tablonun üzerinde oynamalar yapıp,batırmaktır
*izmariti tekrar yakıp içmeye çalışmaktır
-yillardan bir yil, gunlerden bir gun sirf kendi kotu durumda diye arayip sizin de hayatinizi karistirmaya calisan yaratik. hemen yuzune telefonu kapatirsiniz, cok ise yarar.
-binbir zorlukla büyütürsün, eğitirsin.sonra senden ayrılır, meyvasını başkası yer
tav olursun
-eski defterler kapanir gider, eski sevgilim diye aniliyorsa biri iliskinin bitmis olmasina ragmen, anan kisi sevgilisini aklindan cikartamamistir, yasayacaklarini yasamamis farzetmektedir. bilincalti onu anar durur, zaman zaman da kotuleyerek kendini ondan uzaklastiracagini sanar. yeni birinin bulunmasi halinde bile unutulamiyorsa durum kotudur, yeni birinde de eskisinin davranislari aranir ve belli bir zaman sonra hic kimse o eski sevgilinin yerini tutamayacagini anlayip kisi kendini toplumdan soyutlamalidir.
-tam kafanızdan attıgınızda karsınıza çıkan yaratıklar
-bir iki derken bi bakarsiniz bolunerek cogalmis bunlar, onbirlik takimlardan futbol ligi kuracak kivama gelmis.kimi telefon sapigi olur, kimi dost, kimi de maymun. ama guzel seyler yasanan, asikken ayrilinanlar vardir ki asla unutulmaz, her zaman gonulde ufak da olsa yer vardir onlara.
-unutmanın mümkün olmadığı, yapılabilecek tek şeyin hatırlamamak olduğu şahsiyet. kurtulmak için illa da nefret etmek gerekiyor. özellikle de terkedilmek gibi bi durumda cok ilginc insanlardir su eski sevgililer. hem arkadas olmak isterler, hem de gelip gozunuzun icine baka baka yalan solerler. yalanin hakkı olan ayarı alinca da cok bedbaht olduklarini arkadaslarina anlatip, sizin gotunuzun kalktigina kanaat getirirler. siz de şaşırarak bakmaya devam edersiniz.
-kafa karistirici etkisi yuksektir. insani herseyden sogutur. gittikce boktan yanlari siliklesir iyi yanlari hatirlanir. herseyde o vardir. yenisi olsa bile o mutlaka vardir. 'billboard' larda ona benzeyen insanlar gordukce kafayi yersiniz. arsivlerin en boktan koselerinden onun resimleri cikar. en guzel yerlerin en kuytu koselerinde hayalini gorursunuz. en can alici ozellikleri ile hafizalarda kalir. pisman eder adami. hayati rezil eder. moral sıfır olur.


ALINTI