Siz aslında son derece efendi ve düzgün bir insansınız ama o kız sizi değil de öteki karaktersiz adamı seçti.

'Yahoo! Personals' uzmanı April Masini genç çiftlere ipucu veriyor: 'İyi bir insan' olmak iyi bir ilişki kurmaya yetmez. Bu duyguyu erkekler iyi bilir: Siz aslında son derece efendi ve düzgün bir insansınızdır. Yakışıklı ve kibar olduğunuzu söylemeye hiç gerek yok. Ama haftalardır peşinde koştuğunuz o kız sizi değil de öteki tipsiz ve yalancı adamı seçti.

Neden? diye sorduğuuzda ise şöyle bir cevap alırsınız: "Sen çok iyi birisin ama ben seni arkadaş olarak seviyorum.."

"Tanrım bu kadınlar ne kadar da garip?" diye düşündünüz. Dürüst ve kibar bir erkek istediklerini söylerler sonra da en alakasız tipleri seçerler. İlişkilerinin hep hüsranla sonuçlanmasına şaşmalı mı?

"Şimdi hazır olun çünkü size duymaktan pek de hoşlanmayacağınız bazı sırları bir kadının ağzından duymak üzeresiniz..." diyen 'Yahoo! Personals' uzmanı April Masini konuyu şöyle açıklıyor:

Bir def sizin 'efendi' bir adam olmanız kadınların indinde sıkıcı ve sıradan biri olacağınızı anlamına gelir. Sözlüğe bakın, bu kelimenin anlamı şöyle: uyumlu, sakin ve tatmin edici. Yani hiç sıradışı bir tip değilsiniz, heyecan verici hiç değilsiniz ve .. maalesef seksi değilsiniz. Çünkü ‘efendi’ adamların ‘seksi’ olmaları pek rastlanan bir durum değildir.

Ama bir kadının ‘en yakın’ arkadaşı olarak, omzuna yaslanacağı ve diğer erkekleri çekiştirebileceği ir arkadaş ihtiyacı da vardır ve şansa bakın ki bu arkadaşların da ‘efendi’ bir erkek olmaları tercih edilir.

Bu tür ‘efendi’ adamlar kadına pek de heyecan vermiyor. O zaman da ‘kimya’ tutmuyor. Lütfen yanlış anlamayın: kadınlara yanlış davranıyor değilsiniz. Saygısızlık falan ettiğiniz de yok. Ama hoşlandığınız kadın size "Çok hoş bir insansın ama.." diyorsa, kendinize biraz daha fazla saygı duymanız gereken bir durumdasınız demektir.

Şöyle açıklayalım: “Kadına pek de önem vermeyen bencil adam, niçin en sonunda kadını elde eden adam olur?” Cevap çok basit: ‘Efendi’ arkadaş çok yakında gelecek ve kadını teselli edecektir de ondan. Kadına ilgi gösterip onu şımartacak bir erkeği el altında bulundurmayı her kadın ister. Fedakar ve güvenilir bir arkadaş olarak ondan iyisi bulunmaz zaten.

Ama kadının güvenini kazanmak ve ona nazik davranmak için yani ‘efendi bir adam’ olabilmek için çaba sarfeden erkeğin, kadının gözünde ‘kendine güvensiz, umutsuz ve kadının ilgisine muhtaç’ bir görüntü verdiğini bütün kadınlar bilir de hiç biri bunu yüzünüze söylemeyecektir. Çünkü ‘hoş ve fedakar’ bir arkadaşı kaybetmeyi kim ister ki? Ve bu zavallı adamın kendisine duyduğu saygıdan daha fazlasını kadından görmesi beklenemez.

Kadınlar esas olarak ‘kendine güvenen’ bir partner arayışı içindedirler. İnsanın doğası böyle: bir şeyi elde etmek için ne kadar çok çaba harcarsak ona o kadar çok değer veriyoruz. Serseri çocuğun ‘hoş çocuk karşısındaki avantajı da burada yatıyor işte: O kendisine güvenli ve pervasız olduğu için kadın onun ilgisini çekmek ister. İlgisini zaten kadına yöneltmiş olan 'efendi' çocuğun bu rekabette şansı yok.

Ve 'efendi' çocuk olmaktan sıkılan ve biraz da ‘pervasız’ adam rolünü takınarak kadınlar karşısında şansını denemek isteyen erkeklere elbette bir tavsiyemiz olacak.

Öyle bir tavır takının ki kadına şu mesajı verin: “Gerçekten hoş bir kadınsın, seninle birlikte olmak isterim. Ama o kadar meşgulüm ki. .Yapmam gereken o kadar çok önemli iş var ki... Üstelik hayatımda çok heyecanlı şeyler de oluyor ve onları kaçırmak istemiyorum!”

Rolünüzü iyi oynayabilirseniz bir sonraki aşk filminde esas oğlan siz olabilirsiniz. İyi şanslar!