Aşk rutininin dışına çıkın!
00 - Aşk rutininin dışına çıkın!Aşk hayatınızdaki 6 rutini değiştirerek, cinsel yaşamınızı hareketlendirebilirsiniz.00 - Aşk rutininin dışına çıkın!askrutininindetaypy8 - Aşk rutininin dışına çıkın!
Değişim 1: “Onu keşfet!”
Partnerinizin basenlerine ve karnının alt kısmına odaklanarak; onu keşfedin. Different Loving kitabının yazarı Dr. Gloria Brame, partnerinizin vajinasının etrafındaki 5 santimlik alanda, hayali bir çember çizin ve bu çizginin dışına çıkmayın diyor. Böylece partnerinizin sinir uçlarını ateşleyerek, onu tehlike alanına yaklaştırırsınız. Hedefe yönelik seksin, seksi olmadığını söyleyen Dr. Brame, bu sayede seksin gidilecek bir yer olmaktan çıkıp, keşfedici bir hal alacağını belirtiyor.

Değişim 2: “Zamanda ve mekanda!”
Eskiyi unutun. Partnerinizi garaja götürün; uzun süre önce bıraktığınız alana geri dönün ve otomobilinizin arka koltuğunda onu baştan çıkarın. Chicago Berman Center Yöneticisi Dr. Laura Bergman, bu durumun ‘ortalıkta’ olma hissi vereceğini belirterek; şunu söylüyor. “Garajda yapılacak bir seks, testosteronla dolu olmakla beraber, sizi lisedeki gençlik yıllarınıza götürebilir. Birliktelik sırasında ‘cinsel diyet’te özel bir yeri olan hızlı şekilde ilişki kurun. Hızlı ve yoğun seks, daha fazlasını getireceği için partneriniz ile seks bağlantınızı güçlü tutar.”

Değişim 3: “Ön sevişme!”
Ön sevişmeyi atlamayın ve partneriniz ile birlikte hareket edin. Ön sevişmede partnerinizin ‘dopamin’ seviyesini yükselterek, heyecanlanmasını kolaylaştırın. Washington Üniversitesi Sosyoloji Profesörü Dr. Pepper Schwartz, ‘dopamin’ seviyesinin yükselmesi ile partneriniz; seksin, yapılmak zorunda olunan bir ihtiyaç değil, kendisi ile ilgili olduğunu hisseder diyor. Ön sevişmede partnerinizin ‘dopamin’ seviyesi yükselirken, sizin kazanacağınız ‘bonus’un da bir testosteron türevi olan, ‘androstadienon’ olduğunu söylüyor.

Değişim 4: “Başlangıç hareketleri!”
Sekse başlamadan önce partnerinizin ellerini bağlayın. Artık gömleğinizi, kravatınızı, kol düğmelerinizi ve iç çamaşırınızı nasıl çıkaracağı ona kalmış… Böyle bir durumda partneriniz muhtemelen bir-iki kahkaha atar ve marifetleri aklınızı başınızdan alır. Bir başka seferde ise partneriniz sizin ellerini bağlasın. Sizin ya da partnerinizin fark etmeksizin ellerinin bağlı olduğu bu oyundaki başlangıç hareketleri, tahmin edeceklerinizin bile ötesine geçebilir. Dr. Bergman, bu oyunun ön sevişme için otomatik bir işlevi göreceğini belirtiyor.

Değişim 5: “Sesli çalışma!”
Seks öncesi partnerinize yüksek sesle bir şeyler okuyun. Okuduğunuz şeylerin mutlaka erotik olması gerekmez. Böylece partneriniz, sesinize odaklanabilir. Ses tonunuz ne kadar kalınsa, o kadar iyidir. Çünkü kalın sesler yüksek testosterona işaret eder. İskoçya’da yapılan bir çalışmaya göre; partnerinizin sesinize odaklanması aranızdaki cinsel çekimi artırır. Yatakta uzanırken, kafanız yukarı bakacak şekilde kitap okuyun; bu şekilde nefesinizi akciğerlerinizden değil, diyaframdan alacağınız için sesiniz bir oktav kalınlaşır.

Değişim 6: “Yeni hedefler!”
Partnerinizin boynunu okşayın. Tabii ki onun ellerini tutmak da bir afrodizyak gibi iş görür. Partnerinizin ellerini tutmak; ona bağlı olduğunuzu ve bunu dünyaya anlatmaktan gurur duyduğunuzu gösterse de bu durum bir süre sonra çekiciliğini yitirir. Bu sebeple klasik olanın yerine farklı yollara uzanın; örneğin partnerinizin boynuna veya dizlerinin hemen üzerine…

00 - Aşk rutininin dışına çıkın!