Malzemeler
500 gr sığır filetosu
200 gr. jambon
7-8 adet arpacık soğanı
2 diş sarmısak
3 yemek kaşığı margarin
250 gr mantar
1 adet defne yaprağı
1 demet maydanoz
1 adet kereviz sapı
4 yemek kaşığı un
2 su bardağı kırmızı şarap

Öncelikle sığır filetosunu 10 parçaya ayıralım. Sonra jambonumuzu kuşbaşı et formunda doğrayalım. Soğan ve sarmısakları da soyup, maydanoz ve kereviz sapını irice doğrayalım. Öte yandan, bir tabakta 4 yemek kaşığı un, tuz ve karabiberi bir güzel karıştıralım ve et parçalarını hazırladığımız una bulayalım.
Daha sonra 2 yemek kaşığı yağı tavada eritelim. Jambon parçalarını yağda kızartalım, kızaran jambonların fazla yağını süzdürelim. Soğanları da kalan yağda kavurup, tavadan alalım. Aynı yağda, unladığımız etleri de kızartalım. Jambon parçalarını ve soğanları etlerimizin üzerine serpelim. Ve hepsini ağzı kapalı olarak, 10 dakika kısık ateşte pişirelim. Malzeme listemizdeki şarap, tavuk suyu, soğan, maydanoz, kereviz sapı, dövülmüş sarmısak ve domates salçasını da etlerimize ekleyelim. Tuz, kekik ve karabiberini de ekleyerek, yemeğimizi lezzetlendirelim ve hepsini ağzı kapalı olarak 30 dakika daha pişirelim.
Yemeğimiz pişerken, biz mantarları temizleyelim. Arta kalan 1 yemek kaşığı yağı eritip, iyice kızdıralım, mantarları bu kızgın yağda 6 dakika kadar kavuracağız.
Sonra da yemek pişmeden 5 dakika önce kavurduğumuz mantarları etli yemeğimizin içine aktaralım. Pişen yemeği ocaktan alıp, sıcak olarak servise sunalım.