Perde modeline bağlı olarak kullanılan tasarımın tamamlayıcı unsurlarıdır. Ahşap gruplarda eskitmeden, antik boyamaya kadar birçok seçenek mevcuttur. Metal gruplarda ise nikel, mat nikel, pirinç, mat pirinç, bakır oksit, alüminyum ve çelik olmak üzere birçok seçenek vardır.Perde Boru ve Çubukları / Rustik : Ahşap ve metal seçenekleri mevcuttur. Boru çapları modele göre 25 mm ile 50 mm arasında değişmektedir. Metallerde özellikle oluklu ve eskitme renkler, yapılan klasik çalışmalara farklı bir boyut kazandırır.

Perde Boru ve Çubuk Başlıkları : Ahşap ve metal seçenekleri mevcuttur. Modern tasarımlardan, klasik çizgilere kadar birçok model seçenekleri bulunur. Kullanılan boru çapına göre başlıklarda ayarlanmıştır.

Perde Mandalları : Tül ve kumaş perdeleri gerdirme sistem üzerinde taşımaya yarayan aksesuarlardır. Renk seçenekleri nikel ve sarıdır.

Perde Rozetleri : Tasarıma bağlı olarak perde modelinin farklı noktalarında kullanılabilecek aksesuarlardır. Örneğin dilim araları, perde kuşaklarının üzerleri gibi

Perde Kapsülleri : Serbest pile çalışmalarında kullanılan halkalardır. Çapları ~ 4 cm ile 6 cm arasında değişmektedir. Mevcut renkler, mat nikel, mat sarı, sarı ve nikeldir.


Perde Kuşak ve Braçol Kancaları / Renso : Perde fon ve kanatlarını kuşak veya Braçol yardımı ile duvara tutturmaya yarayan dekoratif aksesuarlardır. Sadece metal seçenekleri mevcuttur. Mevcut renkler, mat nikel, mat sarı, sarı, nikel, bakır oksit ve ferforjedir.

Fon Perde ve Kanat Tutucu Kollar / Ambrans: Perde fon ve kanatlarını kenarlarda toplamaya, taşımaya yardımcı dekoratif aksesuarlardır. Metal ve ahşap seçenekleri mevcuttur. Mevcut renkler, mat nikel, mat sarı, sarı, nikel, bakır oksit ve ferforjedir.


Perde Gerdirme Sistemleri : Kalınlıkları değişken gerdirilmiş çelik veya çelik örme, tellerden yapılmış perde taşıyıcı aksesuarlardır. Mevcut renkler, mat nikel, mat sarı, nikel ve sarıdır.