Seks hayatınızın niteliğini pek çok şey birden belirliyor: Sürdüğünüz koku, renkler, yediğiniz yemek, yaşadığınız mekan ve daha pek çok şey...İçlerinde en ilginç olanı evinizin feng shui'ye göre dekorasyonu! Doğru enerji ve duyguları hissetmemizi sağlayan feng shui'nin değdiği yerde aşklar da farklı yaşanıyor!

Öncelikle aşkı, yani cinselliği evin neresinde yaşadığınız çok önemli. Akla ilk gelen yatak odasının evin neresinde olduğu ve nasıl dekore edildiğinin bile bir anlamı var aslında. Evinizin kapısını referans alırsanız, aşk köşenizi yaşam alanınızın en uzak sol köşesine kurmalısınız diyor feng shui uzmanları. Ayrıca kırık bir aşk hikayesinden çıktıysanız başka, uzun süredir yalnızsanız başka formülleri var...

Eğer genellikle ilişkiden korku duyan adamlara takılı kaldıysanız aşk köşenizi kırılabilir aksesuar ve süslerden, sabit durmayan eşyalarınızdan arındırın. Kırılmaz materyalden yapılmış iki çanak alın veya sağlam bir raf ya da masanın üstüne koyun. Vazo ve çanaklarınızı uyumlu eşinizle tanışana kadar boş bırakın. Onunla tanıştığınızda ise birbirlerine uyumlu çiçeklerle süsleyin. Emin olun bu çanakları süslemek için çok beklemenize gerek yok.

Aşk köşenizi kontrol edin ve yalnızlık çeken her şeyden kurtulun. Romantizm özleminizin ve ihtiyacınızın sinyallerini aşk köşenize mutlu çift fotoğrafları koyarak verebilirsiniz. Tek duran bir sandalyenin sizi yalnız kılabileceği gibi, rahat iki kişilik bir koltuğun sizi nelere yaklaştıracağını tahmin edebilirsiniz. Ama her şeyden önce yatağızın her iki yanından da rahat giriş ve çıkışa izin verecek şekilde yerleştirmeye dikkat edin! Ne de olsa tek başınıza yattığınız günler yakında geçmişte kalacak.

Eğer bir aşk kurbanıysanız ve şimdi bunun yeniden yaşanmasından korkuyorsanız, aşk köşenizin ve yatak odanızın üçgen seklinde dizilmiş fotoğraflardan kurtulmasını sağlayın. Buna objeler de dahil. Süs olarak koyduğunuz değerli taşlar, piramitler vs... Sonra yatağınızı duvar karşısına koyun. Eğer diyagonal durması tek çare ise de yatakla duvar arasına bir çiçek yerleştirmenizi tavsiye ederiz. Her şeyden önce üçgenlerden ve özellikle üçgen yatak başlıklarından uzak durmalısınız.

Eğer iş hayatınız nedeniyle aşk hayatınızı erteliyorsanız ve bundan yorulduysanız yatak odanızı ve aşk köşenizi şu eşyalardan kurtarıp, temizleyin: herhangi bir egzersiz aleti, bilgisayar, çalışma masası ve dolu raflar...
Bunların yerine ise romantik eşyalar; doldurulmuş puf yastıklar, yumuşak halılar, yakut ve ametist gibi şeyler de koyabilirsiniz, işe yarayacaktır!

Renkler ve Feng Shui

Favori renginiz seks hayatınızın anahtarı gibidir. Hatta giydiğiniz kıyafetlerden arabanıza kadar seçtiğiniz tüm renkler seks hayatınızı ele verir. Sizin en sevdiğiniz renk ne?

Kırmızı
Son derece kolay tahrik olmalarıyla birlikte sınır tanımayan, cömert partnerlerdir. Bir kere ışığı gördüler mı onları durdurmak saatler alır.

Yeşil
Yeşil seçenler ferah ve saftırlar. Nazik olmalarına rağmen tutkulu değildirler, fazla duygusaldırlar.

Pembe
Bazı durumlarda kadınlıklarıyla gösteriş yapmaya bayıldıklarını bildiğimiz pembe sevenlerin içinde gizlenmiş bir erkek nefreti olabilir.

Sarı
Seks niyetleriniz biraz kompleksli ve duruma göre adapte edilebilir demektir. Örneğin gay'lerin en favori rengi sarıdır, derler.

Mor
Kendilerini açıkça ortaya koymayacak kadar sofistike sanırlar. Saçlarının bile bozulmasına dayanamayacak, bozulursa da hemen fon çektirecek kadınlardır.

Beyaz
Doğallık konusunda katı kuralcıdırlar, abartılardan kaçınırlar. Onlara göre Fransız öpücüğü müstehcen, gün ışığında seks yapmanın düşüncesi bile kötüdür.

Mavi
Muhteşem seks partnerleridir. Günahkar, etkileyici ve partnerinin ihtiyaçlarına karşı duyarlıdırlar.

Turuncu
Fantazileri vazgeçilmezleridir. Seks tek kişilik bir tiyatro oyunu havasını alır ve ön sevişme çok önemlidir

Kahverengi
Doğru eş için bulunmaz bir hazinedirler. Sevişmek için zamana ve özele ihtiyaçları olan bu insanların hisleri çok gel-gitlidir ve söyleyeceğiniz ağır bir söz, ilişkinizi bitirebilir.

Gri
Kararsız insanların rengidir. Hiçbir şey hakkında heyecanlanmazlar, renkler hakkında bile! Eşlerinin terketmemesi veya hamile kalmak için sevişirler.

Siyah
Hafif sapık bir seks anlayışına sahiptirler. Abartıya kaçmayan sadist ve mazoşist hareketlerden hoşlananların rengidir.