66100125gt3 - 1 bahçe, 3 farklı alan!


Bahçenizin ayrı yerlerinde farklı yaşam alanları oluşturabilir, bahçenizi farklı tarzlarda döşeyebilirsiniz.
Bahçenin ilk hali
Demirciköy'deki ev, bakımlı bir bahçeye sahipti. Çardak ve arka bahçede iki oturma alanı bulunuyordu. Dinlenme amaçlı bir mekana sahip değildi. Evin ön bahçesi oldukça geniş bir alandan oluşuyordu. Orta bölümde boş bir alan mevcuttu. Ev sahibi bahçesinde çocukları ve eşiyle birlikte oturup keyif yapabileceği, arkadaşlarıyla sohbet edebileceği bir mekan da olsun istiyordu. IKEA Ümraniye Aktiviteler ve Ticari Takvim Sorumlusu Meral Telsiz, ev sahibinin düşüncelerini öğrenerek yaz aylarının tadının çıkarılabileceği bir bahçe düzenledi.


87786873qk9 - 1 bahçe, 3 farklı alan!

Bahçede önceden yemek alanı olarak değerlendirilen çardak, bir dinlenme alanına dönüştürüldü. Çardağın etrafı Varen serisi canlı renklerde perdelerle kapatıldı. Bu seride yer alan ürünler ipek ve ketenden oluşuyor. Çardağa ailenin uzanıp dinlenebilmesi için suya, neme ve rutubete dayanıklı uzanma koltukları yerleştirildi. Mekan Varen serisi tepsi, puf, yastık, halı ve battaniye ile tamamlandı.
Önceden çardakta kullanılan mevcut mobilyalar, bahçenin ortasında yer alan boş bir alana yerleştirildi. Mobilyalar bu alana yerleştirilmeden önce zeminin üzerine 56 adet ahşap Platta plaka konuldu. Mobilyalar da bu alanın üzerine oturtuldu. Çok güneş alan bu bölümde güneşten koruma amacıyla büyük bir şemsiye kullanıldı. Sandalyelerin üzerine çizgili ve çiçekli renkli Grenö minderler yerleştirildi. Yerlerde de minderlerle sıcak bir ortam yaratıldı. Aydınlatma ise için fener ve mumlar kullanıldı.

Arka bahçede yer alan mevcut mobilyalar çok fazla yer kaplıyordu. Bu nedenle daha küçük olan Bollö ahşap mobilya seti tercih edildi. Ayrıca çiçeklik ve şemsiye yerleştirildi. Bahçede önceden boş alanlar göze çarpıyordu. Bu boş alanlar değerlendirilerek kullanılacak artı bir alan daha yaratılması sağlandı. Ev sahipleri ve çocuklarının yemek yiyecekleri, sohbet edecekleri, oynayacakları ve dinlenebilecekleri üç ayrı mekan gerçekleştirilerek yaz aylarını keyif içerisinde geçirecekleri bir bahçe oluşturuldu.


95536499qm0 - 1 bahçe, 3 farklı alan!