Tezgahüstü için 3 iyi fikir

Tezgahüstü için 3 iyi fikir
dek0482 - Tezgahüstü için 3 iyi fikir Pratik tezgahüstü duvarlar ya da sadece dekoratif olanları kolay temizlenebilen yüzeyler mutfağınızda tasarım anlayışınızı konuştururken duvarlarınızı da koruyacaktır.

Fikir 1
Cam
Küçük mutfaklar için cam tezgahüstü duvarlar, mekandaki ışığı çevreye yansıtmalarından dolayı her zaman avantajlıdırlar. Özellikle renkli cam tezgahüstü duvar uygulamaları, mutfağınıza biraz canlılık katmaya yarayan seçeneklerden biri. Ya da çoğu mutfakla rahatlıkla uyum sağlayan bir cam planlamasıyla da basit bir uygulama yapabilirsiniz.

Uygularken
Pişirme alanına biraz şıklık katmak için, ocağınızın arkasında cam kullanabilirsiniz.
Canlı renkler çok moda, fakat açık mavi ve beyazı da özellikle yaz aylarında tercih edebilirsiniz.
Cam yüzeylerde lekesiz temizlik için, sirke ve buruşturulmuş gazete kağıdı kullanabilirsiniz.dek0482a - Tezgahüstü için 3 iyi fikir
Fikir 2
Cam mozaik
Desen ve doku sevenler için çini ya da cam mozaikler, değişik renk seçeneğine sahip olması sebebiyle de mükemmel bir sonuç verir. Daha lüks bir dokunuş için parıltılı çinileri ya da grafik veya çiçek desenli büyük ebatlı cam mozaikleri deneyebilirsiniz. Üstelik mutfağınızın tarzıyla uyumlu bir hava yakalamanızı da sağlar.

Uygularken
Altın ya da bronz efektli çiniler, tik ve ceviz tezgahla mükemmel uyum sağlar.
Siyah, parlak mozaikler, beyaz tezgah ünitesiyle dramatik bir görünüm yaratırlar.
Desen uygulayacağınız zaman, aksesuarları mümkün olduğunca basit formlu seçin. Bu sayede bütünlüğü bozmamış olursunuz.dek0482b - Tezgahüstü için 3 iyi fikir
Fikir 3
Seramik
Farklı seramik uygulamaları, çarpıcı bir odak noktası oluşturmak ve mutfakta fark yaratmak için rahatlıkla kullanılabilir. Uygulaması son derece kolaydır.

Farklı ebat, biçim ve renkteki seramik gruplarını bir armoni içinde yan yana kullanmak da mümkündür. Ayrıca geniş fiyat skalasına sahip seramikler çoğu zaman ilk tercih olabiliyor.

Uygularken
Az çoktur. Büyük alanlarda sadece bir çift seramik tasarımı tercih etmenizde fayda var.
Mutfakta bir bölgeyi seramikle vurgulayın; ocağın arkası gibi.
İstediğiniz tasarımı önce eskiz kağıdına çizip, uygulama başladığında seramik ustasına referans olması için verebilirsiniz.