87183101na0 - 13 kolay adımda yatak odanızı değiştirin!Dağınıklıkları toplayın
Yatak odanızda ihtiycınız olmayan ya da yaşamak istediğiniz huzur ve romantizme katkı sağlamayan herşeyi dışarı çıkarın. Buna televizyon da dahil.

Araştırmalar fazla kalabalık olmayan ve toplu olan yatak odakarının stresi azalttığını gösteriyor. Stil ve dekorasyona olan katkısı da cabası...


Canlı renkler kullanın
Henüz canlı renklerde ve dinlendirici çizgilerde bir nevresim takımınız yoksa, bunlardan mutlaka birer tane edinmenizi tavsiye ederiz.

Yeni nervresimler ve onlara uyan eşyalar yepyeni bir görünüz yaratır. Bu da klasikten moderne, sadeden gösterişliye istediğiniz stili yatakodalarınızda deneyebilmeniz anlamına gelir.


Eşyaların yerini değiştirin!
İnanın ya da inanmayın yapmanız gereken bu kadar basit.

Eşyaların sürekli durduğu yerlerinden kaldırmak hem odanıza yepyeni bir görünüm verecek, hem de yarattığı değişiklikle sizi heyecanlandıracak. Tabii siz bir adım ileri giderek eskiyen eşyalarınızın rengini de değiştirebilirsiniz.


Yatak başlığı kullanın
Duvara monte edilmiş yatak başlıkları odanıza istediğiniz görünümü vermenizi kolaylaştıracak. İsterseniz sade, rengarenk, klasik ya da modern tarzlardan birini seçebilirsiniz.


Kilim kullanın
Odanızı derli toplu göstermek için doğru boyutlarda seçilmiş bir halıyı kullanabilirsiniz. Hatta kilimi halıfleksin üzerine bile kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tek şey, kilimin bir ucunun yatağın altından başlaması ve en azından odadaki bir eşyanın daha altına girmesi, aksi takdirde odayı küçük göstericektir.


Anılarınızdan faydalanın
Tuvalet masanızın ya da makyaj aynanızın önünü özelleştirmek, kişiselleştirmek için sevdiklerinizin fotoğraflarından faydalanabilirsiniz.

İsterseniz odanıza uygun bir duvar kağıdı seçip, çekmece ve dolaplarınızı bununla kaplayabiliriniz.


Kendiniz halledebilirsiniz
Kapı kollarını değiştirmek hiç de düşündüğünüz gibi zor bir iş değil. Bir tornavida biraz da beceri yardımıyla istediğiniz kapı kolunu odanızın kapına takabilirsiniz. Bu kadar küçük bir detayın yarattığı değişikliğe inanamayacaksınız.


Pencereleri süsleyin
Pencerelerinizde biraz değişiklik yaratmaya ne dersiniz? Normalde kullandığınız perdeleri değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak istemiyorsanız, güneşliklerinizin üzerine kısa bir perde koyabilirsiniz.


Işıklandırmayı kısın
Yatak odanızı çok parlak ve aydınlık ışıklarla ışıklandırmayın. Bu odada ışıklandırma için abajur kullanabilirsiniz. Özellikle sarı renkli bir ampul seçerseniz, kusursuz aydınlatmaya yaklaşmış olursunuz.


Odanızı canlandırın
Yeşil bitkiler odada oksijen olmasını sağlar. Bunun için bir çiçekçiye gidin ve kendinize bir bitki edinin.


Cesur olun
Odada herşeyi birbirine uyduracağım diye uğraşmayın. Bu odayı çok kalabalık ve fazla yoğun gösteriri. Bunun yerine cesur olun ve farklı eşyalar, farklı ama birbirine uyumlu renkler deneyin..