Dinlendirici ve dingin: Mavi. Ruhun gıdasısmilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi ilham kaynağı ve masalsı evlerin anahtarı.
Niçin mavi kullanmalı?
Dingin ve rahat bir mekan yaratmaksmilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi
Keskin ve parlak renklerin bir mekanda yarattığı etkiyi yumuşatmaksmilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi
Küçük alanları olduğundan daha geniş göstermeksmilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi
Bir odayı havadar ve temiz göstermeksmilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi
Stresli hayatın yan etkilerini en aza indirmek için iç mekanlarda mavi tercih edebilirsiniz.
DEKORASYONDA MAVİ
Bir mekanı olduğundan daha büyük göstermek istediğinizde renk olarak maviyi tercih edebilirsiniz. Mavismilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi duvarları geri plana iterek mekanın daha geniş görünmesini sağlar.
Ancak bir mekanda yaratmak istediğiniz etki kullanmak istediğiniz rengin tonuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin açık mavi gökyüzünün sonsuzluğunu yansıtarak mekanın geniş ve havadar görünmesini sağlarkensmilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi koyu mavi ışığı en az seviyede yansıttığından mekanın olduğundan daha dar görünmesine sebep olur.
Ferah mekanlar yaratmanın anahtarı olan maviyi kullanırken fazla koyu tonlardan kaçındığınız taktirde odanın iç karartıcı olmasını engelleyebilirsiniz.
Ayrıca açık mavi tonlarını ya da koyu mavi ile açık ve soft renkleri eşleştirdiğiniz taktirde kelimenin tam anlamıyla mekanda harikalar yaratabilirsiniz. Işığı mükemmel yansıtansmilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi çarpıcısmilev - Dinlendirici ve dingin Renk: Mavi havadar ve dingin bir renk; yazın rengi mavi.