Patine ve eskitme mobilyalarsmilev - Provence dekorasyon stili sandıktan çıkan dantellersmilev - Provence dekorasyon stili yeni görevler üstlenen eskiler... Güney Fransa'dan doğan Provence dekorasyon stilini evinize taşımak istiyorsanızsmilev - Provence dekorasyon stilismilev - Provence dekorasyon stili dikkat edilecek en önemli noktasmilev - Provence dekorasyon stili olabildiğince doğal ve açık tonlarda ahşap mobilyaların kullanılması. Dolayısıyla patine ve eskitme boyalı mobilyalar Provence'ın en sevdiği özellikler. Bunun yanı sıra masif ahşapsmilev - Provence dekorasyon stili country etkisi taşıyansmilev - Provence dekorasyon stili zarif tasarımlı mobilyalar dasmilev - Provence dekorasyon stili bu stilde bir dekorasyon oluşturmanız için size yardımcı olabilir. İster patine edilmişsmilev - Provence dekorasyon stili ister eskitme yapılmışsmilev - Provence dekorasyon stili ister masif ahşap seçin mobilyalarda parlak cila olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu tarz göz alıcı parlaklıktan değilsmilev - Provence dekorasyon stili

başroldeki renk ve doku detaylarını öğrenmelisiniz. Pek çok kişinin tercih ettiği ve sevdiği Provence dekorasyon tarzının ilham kaynağı doğa. Rahatlığı ilke edinen ve bunun üzerine sıcaklık ve davetkarlık ekleyen stilde yalınlıktan hoşlanıyor. Paletin en pastel renkleri buraya

Renk paletinin en huzur dolu pastel tonlarına aşık olan Provence stilindesmilev - Provence dekorasyon stili gökyüzünün en uçuk tondaki mavisismilev - Provence dekorasyon stili nil yeşilismilev - Provence dekorasyon stili toz pembesmilev - Provence dekorasyon stili soluk sarısmilev - Provence dekorasyon stili lilasmilev - Provence dekorasyon stili toprak rengismilev - Provence dekorasyon stili bej tonlarını seçmelisiniz.

İster yatak odanızda isterseniz salonunuzda uygulayınsmilev - Provence dekorasyon stilismilev - Provence dekorasyon stili ketenlersmilev - Provence dekorasyon stili uçuk renkli basmalar tercih edeceğiniz kumaşlar olmalı.

İşlemeli yatak örtüleri ve nevresim takımları yatak odanız için idealdir. Bunun için annenizin ya da anneannenizin çeyiz sandığınıza göz atabilirsiniz.

Hatta yatak örtüsü ve nevresim ararken birkaç el işi dantel örtü de bulursanız onları da salonunuzda kullanmayı ihmal etmeyin. aaaal bir yatak başı mümkünse beyaz ve tonları kır havasını yatak odanızda estirmeniz için önemli ayrıntılardan bir diğeri.

Salondaki koltuklarda kullanacağınız kırlentleri de pastel tonda ve düz renkte kumaşlardan ya da çizgililerden seçebilirsiniz. Pencereleriniz de bu stilin en önemli başrol oyuncularından.

Çünkü pencereler bu stile düz ya da dantel tül perdelerle destek verebilir. Asla kalın dokulu perdelikler seçmemelismilev - Provence dekorasyon stili

Avize ve aplik gibi aydınlatmalarda da mümkün olduğunca yalın tasarımlar kullanmalısınız. Çünkü burada asıl aydınlatma kaynağınız güneş.

Hafif ve ince tüller işte bu nedenle gerekli. Taş duvarlarsmilev - Provence dekorasyon stilismilev - Provence dekorasyon stili halı yerine kilimler tercih edilmelidir.

Bu stilin olmazsa olmazı renkli çanak aksesuarlarsmilev - Provence dekorasyon stili aynalar ise salondasmilev - Provence dekorasyon stili yatak odasındasmilev - Provence dekorasyon stili mutfakta kendine mutlaka yer bulmalıdır. Asla aklınızdan çıkarmayacağınız püf noktası isesmilev - Provence dekorasyon stilismilev - Provence dekorasyon stili evinizin hemen her köşesine koyacağınız taze kır çiçekleriyle her daim taze tutmak olmalıdır.
tekstillerinizin dokusu hafif olmalı. Pamuklular uçuşan tüllerden hoşunuza giden birini kullanmalısınız. doğal taş ya da ham görünüşlü parkelerle desteklenmeli pastoral yaşamı evlere taşıyan bu stili