uygban0021a - Duş Teknesi Montajı

Planlama

Tek kollu küvet armatürlerinde su miktarı ve sıcaklık tek bir kolla ayarlanır. Armatür doğrudan doğruya duvara monte edileceksesmilev - Duş Teknesi Montajı ses yalıtımına dikkat edin : Komşunuzla veya yatak odanızla ortak bir duvarda bulunacaksa gürültü sınıfı olan bir armatürün banyonuz için uygun olup olmadığını soruşturun açık termosifonlar ve gaz yakıtlı şofbenler özel armatürler gerektirir.

uygban0021b - Duş Teknesi Montajı

Bağlantı kemerinin monte edilmesi

Armatürün montajından önce ana vanayı ve/veya tahliye vanasını kapatın. Bağlantı kemerini üstüpü ve macunla sarın ve duvar aynalarına vidalayın. Her iki bağlantı kemerinin duvar içine. Eşit hizada olmak üzere dayanma noktalarına kadar vidalanması gerekir.Soğuk ve sıcak su geliş hatları ile armatür arasındaki ölçü sapmalarını eşitleyin . Armatür bağlantılarının şablon ayarını ölçün (normali 155 mm'idir) ve bu değeri duvar aynası içinde S bağlantılarla karşılaştırın. Duvar aynasısmilev - Duş Teknesi Montajı armatürün kusursuz şekilde oturabileceği şekilde dönebilir. S bağlantılarının konumunusmilev - Duş Teknesi Montajı oturma durumunu su terazisi ile kontrol edin.

uygban0021c - Duş Teknesi Montajı

Aynalar

İki ****l aynayı S bağlantılar üzerine döndürün . Bu aynalar vida dişiyle duvar arasındaki birleşme yerini örterler. Duvarasmilev - Duş Teknesi Montajı arkalarında ne toz ne de sabun artıkları veya nemin birikemeyeceği şekilde sıkı sıkıya oturmaları gerekir.

uygban0021d - Duş Teknesi Montajı

Armatürün tespit edilmesi


Şimdi armatür yerleştirilir : S bağlantıların üzerine bir conta halkası sıvayınsmilev - Duş Teknesi Montajı armatürü rakor vidalarıyla birlikte bağlantıların üzerine itin. Rakor vidalarını bağlantılara önce elinizle vidalayın. Duşunuz için bir armatür monte ederken çalışmanıza daha sonra bir anahtarla devam etmeniz gerekir. Parçaya tam oturan bir alet kullanmalısınızsmilev - Duş Teknesi Montajı aksi halde alet rakor vidası üzerinde kayarak kromajlı veya cilalı yüzeye zarar verir ve vidalar S bağlantıların üzerine yeterince sağlam oturmazlar.Bu dasmilev - Duş Teknesi Montajı suyun yan kollarından damlamasına neden olur.

uygban0021e - Duş Teknesi Montajı

Küvet armatörünün montajında bir boru anahtarı işinizi kolaylaştıracaktırsmilev - Duş Teknesi Montajı zira bu alet farlı somun büyüklüklerine ve boru çaplarına göre ayarlanabilir. Alışırken rakor vidalarının dış yüzeylerini eski bir bezle koruyun ya da malzemenin zarar görmemesi için anahtarın çeneleri arasına plastik kovanlar yerleştirin.

uygban0021f - Duş Teknesi Montajı

Duş hortumu ve duş başlığının takılması

Şimdi duş hortumunu monte edin: Rakorun vida dişinin üzerine bir conta halkası koyun ve rakoru elinize gevşek şekilde vidalayınsmilev - Duş Teknesi Montajı sonra boru anahtarıyla sıkıştırın.

Bu işlem sırasında da malzemenin dış yüzeyinismilev - Duş Teknesi Montajı rakorla anahtar arasında bir bez parçası koyarak koruyun. Duş başlığını hortumun ucuna monte edinsmilev - Duş Teknesi Montajı burada da tam oturan bir conta halkası yerleştirin. Ana vanayı tekrar açın ve armatürü çalıştırarak deneyin: Sızdırmalığını ve su hüzmesinin düzgünlüğünü kontrol edin. Sudan tasarruf sağlayan ferlatör suyu havayla karıştırırsmilev - Duş Teknesi Montajı sert bir su hüzmesini yumuşak hüzmeye dönüştürür ve su tüketimini %30-40 arasında azaltır. Perlatör musluğun ön kısmına kolayca vidalanabilmektedir.

Şimdi küvet armatürünün duş başlığı plastik askısını monte edin . Askıyı armatürünüzerinismilev - Duş Teknesi Montajı küvete oturunca ve örneğin başınızı yıkamak istediğinizde rahatça uzanabildiğiniz bir noktaya getirin. Karoların delinmesi için en uygunusmilev - Duş Teknesi Montajı bilenmiş bir taş matkabıdır. Karonun sır kısmınısmilev - Duş Teknesi Montajı matkabı darbesiz konumda çalıştırarak delin. Delikten çıkan tozun rengi değişince karonun delinmiş olduğunu anlarsınız. Duvar malzemesi çok sertse (örneğin beton) ancak bu noktadan sonrasmilev - Duş Teknesi Montajı yani karo delindikten sonra matkabı darbeli çalışma konumuna alın. Bu aradasmilev - Duş Teknesi Montajı betonu delme aşamasından önce özel matkap ucunu değiştirmenizi salık veririzsmilev - Duş Teknesi Montajı aksi halde uç zarar görebilir. Duş askısını sağlam şekilde vidalayın.

uygban0021g - Duş Teknesi Montajı

Artık banyonuzun aaafini çıkarabilirsiniz.Yeni armatür sıcaklığı ideal düzeyde ayarlanmış bir su ve büyük konfor sağlayacaktır. Armatürü küvetin olabildiğince alt üçte birlik bölümü içinesmilev - Duş Teknesi Montajı yani ayak ucunun yakınına yerleştirmeye çalışınsmilev - Duş Teknesi Montajı böylece yıkanırken size rahatsızlık vermez.

ÖNEMLİ TAKIMLAR:


Bağlantı kemerlerinin sızdırmazlığı için: İstüp macunu
Bağlantı kemerlerinin sıkıştırılması için: Boru anahtar
Bağlantı kemerlerinin açıklığının ölçülmesi için: Çubuk metre
Bağlantı kemerlerinin hizalanması için: Suterazisi
Rakor vidalarının sıkıştırılması için: Boru anahtarı
Duş başlığı askısının montajı için: Matkapsmilev - Duş Teknesi Montajı taş matkabısmilev - Duş Teknesi Montajı tornavida