Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler

uyg0008a - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler


Duvar ve tavan kaplamaları odaları daha sıcak ve rahat kılar. Profiller daima masif ahşaptan oluşursmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler ham ve mumlusmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler laklı veya cilalı modelleri vardır. Panelle bir taşıyıcı katmanından (MDF veya sunta) ve bir kontrplak ya da kaplamadan oluşur. Profillerle paneller arasındaki düşey birleşimler odayı yüksek gösterirlersmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler yatay ya da diyagonal (çapraz da olabilir) döşenmiş duvar kaplamaları ise daha geniş. Oluklu levhalar karşıt biçimli dillerle birleştirilirse oturma odalarınasmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler sofralara veya banyolara özel bir vurgu kazandırır ve ışığı ikiye katlar - odalar daha aydınlık görünür.


Yapıştırma Veya Çivileme

uyg0008g - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler
Pürüzsüz ve kuru iç duvarlar söz konusu olduğunda profil levhalar ya da paneller özel yapıştırıcılarla tespit edilebilir. Paket üzerindeki talimata harfiyen uyulmalıdır. Duvarlar yeterince düzgün değilse ve kaplamanın aynı zamanda gürültü ve soğuğa karşı koruma sağlaması da isteniyorsa latalardan oluşan bir alt konstrüsksiyon üzerine çivileme yöntemi yeğlenmelidir.


Latalar


uyg0008c - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler

Lata sisteminismilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler lambrileri döşemeye başlamadan önce monte etmelisiniz.Lataları duvarasmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler birbirlerinden 60 cm mesafede bulunacak ve daha sonra yerleştireceğiniz lambrilerle dik açı yapacak şekilde yerleştirin. Küçük formatlı lambrilerdesmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler örneğin padavra veya kare levhalarda lata mesafesini ona göre azaltmalısınız. Lata parçalarını kaydırılmış olarak düzenlerseniz oda havası kaplamanın arkasından dolaşabilir ve oda neminin birikmesi önlenmiş olur. İlk lataya çapraz olarak ikinci bir lata yerleştirirsseniz (karşıt lata düzeni ) hava dolaşım işlevi daha da etkili olur.

uyg0008d - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler

Duvara tespit içinsmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler lataları da düşünerek yeterli uzunlukta dübel ve vidalar seçin. Deliğismilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler 60 - 80 cm mesafede taş matkabıylasmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler latayı geçip duvara girecek şekilde açın. Deliğin çapısmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler daha sonra çekiçle içine çakılacak olan dübelin çapına uygun olmalıdır. Duvardaki ve tavandaki engebeler tesviye edilerek kaplamanın kusursuz oturması sağlanır. Lataların altına küçük tahta parçaları koyun veya lataları gerektiği şekilde rendeleyin. Alt konstrüksiyonun montajında bir havşa maktabı kullanırsanız vida bağları için de yuvarlar elde edersiniz. Böylece daha sonra profil levhalarının veya panellerin tespiti sırasında vida başlarının çıkıntı oluşturması önlenmiş olur.


Ölçme ve kesme

uyg0008e - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler

Şimdi kaplamayı gereken uzunlukta hazırlamalısınız. Kaplamayı testereyle keserken üst yüzeyi alta bakacak şekilde yerleştirin. Böylece kesilen kenarların temiz olmasını sağlarsınız. Keserken kendi güvenliğinize dikkat edin: Kaymamaları ve testereyi kullanırken yaralamanıza neden omamaları için levhaları çok sıkı tutun. Oluklu ve dilli levhalar kullanıyorsanızsmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler dikkatli çalışarak ilk levhadan testereyle dil kesin ve kesim kenarlarnı rendeleyerek düzeltin. Ardından ince bir zımpara kağıdıyla devam edin.


Kaplamanın Tespit Edilmesi


uyg0008f - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler

Panellerin ve profil tahtaların tespiti için birçok olanak mevcuttur: İlk levhayısmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler bir çivi çakma makinesiyle tahtaya gömülecek olan perçin çivisiyle çivileyin. Bundan sonra çivilerle veya çivili tırnaklarla devam edin. Bunlar oluğa yerleştirilir ve çakılır. Özel tırnaklar lambriyi alt konstüksiyonunun üzerine tutturur. Bunlar lataların üzerine çakılır ya da zımba makinesiyle tespit edilir. Pratik bir yöntem: Mıknatıslı bir çivi makinesi çivileri gereken yerde tutarsmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler sürekli yere düşmelerini önler. Bu alet aynı zamanda tahtayı da hasar görmekten korur.


Rahat : Elektrikli Zımba Makinesi

uyg0008h - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler

Elektrikli cihazlar kas gücünden ve zamandan tasarruf - resim - sağlar ve ellerinizin su toplamasını önlerler. Bir elektrikli zımba makinesiyle lambrilerinizi rahat ve güvenli bir şekilde tespit edebilirsiniz. Bu işlem sırasında çivi uzunluk ve kalınlıklarına dikkat edin. Zımba makinesinin darbe kuvveti çoğunlukla 6 ve 10 mm arasındaki çivi zımbalar için ayarlanır. Bu ağır profilleri ve panelleri duvara güvenli ve dayanıklı bir şekilde tespit etmek için yeterlidir.


Oluk ve Di


uyg0008i - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler

Her seferinde bir sonraki levhayı sonuncunun dilinin içine sürün. Levhayı çakmak için tahta bir takoz kullanınsmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler yoksa diller zarar görür. Çakma tahtası olaraksmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler levhaların kesilmesi sırasında çıkmış bir atık parça uygun olur. Köşelerdetahtalar ne birbirlerine ne de duvara değmelidir. Tahtanın çalışabilmesi için en az 3 mm'lik bir genleşme açıklığı bırakılmalıdır. Kenarda çıta kullanılması yerine pürüzsüz rendelenmişsmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler gereğinde renkli olarak boyanmış bir levha tespit edilmiş gölgeli bir birleşim de optik açıdan güzel olabilir. Paneller ya da profil tahtaları bunun üzerinesmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler 2 cm kadar görünür kalacak şekilde yerleştirilir. Yatay bir montajda kaplamayı duvara alttan döşeyerek başlayınsmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler yukarıya doğru ilerleyin. Lambriler genellikle tam doğrusal değildirsmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler bu nedenle çalışırken bir hileye başvurun: Tavana kadar çalışacağınız daha 1 m mesafe kalıncaya kadar duvar kısmını tam olarak ölçün. Yükseklik farklılıklarınısmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler her bir sonraki levhada kritik taraftaki dili oluğasmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler diğer taraftakinden biraz daha az sıkı şekilde bastırarak giderin. Böylece inşaat toleranslarını neredeyse fark edilemeyecek şekilde dengelemiş olursunuz. Çıtalar zemine veya tavana temiz geçişler elde edilmesini sağlar.


Anahtarlar Ve Prizler


uyg0008j - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler

Boru çıkışlarını veya anahtar ve priz yuvalarını pota matkabıyla delin. Konumu ve büyüklüğü lambri levhasının üzerine tam olarak işaretleyin monte etmeden önce deliklerini açın. Profesyoneller bu işlemi montajı bitmiş levhaların üzerinde de kusursuz yapabilirler.

Ahşapla Gençleşen Evler

Ahşap duvar kaplamaları hiçbir şekilde rustik görünmek zorunda değildir. Genç veya modern oturma odaları da bakımı kolay ve sağlam kaplamalarla güzelleşmektedir.


ÖNEMLİ TAKIMLAR:


Ölçmek için: Çubuk metresmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler kurşunkalemsmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler bloknot
Lataları ve lambirileri kesmek için: Kıltesteresmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler çubuk metresmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler rendesmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler zımpara kağıdı
Alt konstrüksiyonu tespit için: Matkap makinasısmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler tahta ve taş matkabısmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler dübellersmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler vidalar
Profil tahtaları / panellerin montajı için: Çivilersmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler havşasmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler zımba çivileri
Zımba makinası delikleri açmak için: Matkap makinasısmilev - Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler pota matkabı

alıntıdır