thumbnailphp?filemutfak 210533177&ampsizearticle medium - Mutfakta ne Pişiyor?


Mutfak tasarımı hakkındaki en son trendler...Fransız stili, sıradışı mutfaklarda yer karoları ve aksesuarların sanatsal sunumu dikkat çekiyor.
Günlük hayatımızda en fazla vakit geçirdiğimiz yer haline gelen mutfaklar, birçok ev sahibi için yeniden dekore edilecek alanlar listesinin başında geliyor.
Tüm ev halkının biraya geldiği tek yerdir. Bir kahvaltı barı ve ona uygun yüksek tabureler her mutfak için şart. Siz yemek yaparken, eğer varsa bu geniş alan sadece yemek için değil çocukların oynayabileceği, boyama ya da ev ödevlerini yapacakları yerlerin başında geliyor.

Mutfaklardaki diğer yeni trendler ise şöyle:

•Granit tezgâhlar. Her ne kadar son yıllarda birçok yeni malzeme türemiş olsa da, granit tezgâh her zaman en popüler seçim. İşte bu! Granit, bir mutfağın en büyük parçasıdır. İnsanlar hala granit tezgâh istiyorlar. Duvarlar için de granite benzer birçok çeşit malzeme çıktı fakat birçok ev sahibi hala fayanstan vazgeçmiyor. Artık eskisi gibi minik fayanslar yerine daha irileri çok moda.

•Dekoratif ek fayanslar. İnsanlar düz renk bir fayans seçiyorlar ve onu kişiselleştirmek ve bir karakter vermek için aralara daha dekoratif parçalar seçiyorlar; yükseltili, değişik geometrik şekilleri olan fayanslar bir mutfağı daha kişilik sahibi gösteriyor.

•Cam kapaklı dolaplar. Eğer çok güzel yemek takımlarını veya sergilemek istediğiniz antika parçalarınız varsa cam kapaklı dolaplar tam size göre.

•Paslanmaz çelik ve beyaz cihazlar. Son derece doğal ve temiz. Paslanmaz çelik birçok değişik tasarımla uyum sağlayabilir. Bu malzemeler uzun yıllar kullanılabilir. Her zaman mutfağınızda yeni bir şeyler varmış hissine kapılırsınız. Bembeyaz bir mutfak da aynı şekilde uzun yıllar size yeni hissi verecektir.

•Turkuaz ve pembe. Herhangi bir pembe olur. Pembe bu yılın en moda tonu. Çiklet, çilek, kiraz pembesi. Bütün bu pembeler çok moda. Bu yılın bir diğer moda tonu ise turkuaz. Turkuaz taşlar oldukça çekici ve bu renkleri tekrar kumaşlar ve duvar kâğıtlarında görmeye başladık. Daha henüz yeni ama çok yakında fazlasıyla moda olacak.

•Yuvarlak ya da oval masalar. Bu oval ve yuvarlak masalar sohbete daha uygun oluyor. Hem çok fazla yer kaplamıyorlar hem herkes birbirine dönük oturabiliyor. Yuvarlar ve oval masa trendi daha çok devam edeceğe benziyor.

•Ahşap yer döşemeleri. Ne olursa olsun hala yer karolarından daha çok ahşap zeminler görüyoruz. Artık birçok ahşap yer döşemeleri çeşitli şekiller ve tonlarla elinizin altında. Bu tonlarla oynayarak onları daha dikkat çekici hale getirmek de mümkün. Seramik karolar ve birçok çeşit değişik kilim de mutfak zeminleri için oldukça popüler. Bazı mutfaklar çok büyük olduğundan, insanlar ahşabı tercih edip daha sıcak bir ortam yaratmaya çalışıyorlar.

Mutfağınızı tekrar dekore ederken, daha uzun süre kullanabileceğiniz bir görünüm tercih edin. İyi bir dekorasyon sizi 8 ila 10 yıl arasında idare edebilmelidir. Eğer herkes aynı şeyi yapmaya başlarsa o şeyin modası geçmiş demektir. Herkesin sahip olacağı görünümü istemezsiniz. Daha uzun süre kullanabileceğiniz modeller yaratmak en iyisi. Tabi eğer 10 yıl geçmeden tekrar her şeyi değiştirebilecek kadar çok paranız yoksa...