Kitaplık ev dekorasyonunun vazgeçilmezlerindendir. Hepimizin evinde mutlaka kitaplarımıza yer açtığımız bir kitaplık vardır.
Günümüz de tasarımın farklı boyutlarda gelişmesiyle beraber kitaplık ta bu gelişmeden etkilenip farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Özelliklede yer kaplamayan ve dekoratif kitaplık tasarımlar oldukça dikkat çekmektedir. İşte size bir kaç ilginç kitaplık resimleri.
kitaplik 1 300x135 - Kitaplıklar
Asma kitaplık daha çok kitap satış mağzaları için tasarlanmış bir kitaplık tasarımı. Kitap yerlerini oldukça kolay bir şekilde değiştirilebilir ve kaba kitaplık görünümünden daha çok modern ve dekoratif bir görüntü sunabilir.
kitaplik 2 300x191 - Kitaplıklar
İstenildiğinde tamamen açılıp bir sürü raftan oluşan bu kitaplık oldukça ilginç. Modüler bir yapıya sahip kitaplık rafları boşken toplanıp köşede ufak bir dolap görünümü alabiliyor.
esnek kitaplik 400x145 - Kitaplıklar
Bu akıllıca kitaplık modeli ise kitapları raflara sığmayanlara göre tasarlanmış. İlk bakıldığında normal bir kitaplık görünümünde fakat üst kısmından V şeklinde ayrılarak kitaplar için yeni raf ortamı sağlanabiliyor.
kitaplik 3 300x99 - Kitaplıklar
Masa şeklindeki kitaplık ise diğerlerinden biraz farklı. O sanki kafe gibi ortamlarda kitapseverler için tasarlanmış. Kahvenizi veya çayınızı içerken kitaplar hemen elinizin altında olacak.