Doğa dostu ürünlere, enerji tasarrufuna yönelik çözümlere her gün bir yenisi ekleniyor. Doğaya verdiğimiz zararın önüne geçmek için, küçük adımlar bile yeterli.

imperiaflex 0 0 0 - Yeşil Dünya
doğada huzur bulmak isteyenlere…
Tarihi 1842’lere uzanan Polonezköy, şehrin hengamesinden uzakta huzurlu ve doğal bir sığınak arayanlara ev sahipliği yapıyor. Otel ve pansiyon gibi çok sayıda konaklama olanağının yanı sıra bisiklet turu, yürüyüş gibi pek çok aktiviteyi de Polonezköy’de gerçekleştirebilirsiniz. Oksijeni bol, yeşili çok olan Polonezköy’de hafta sonları keyişi ve “doğal” bir kaçamak yapabilirsiniz. www.polonezkoy.com

doğaya katkıda bulunun
Doğaya katkıda bulunmanın pek çok yolu var. Bunlardan biri de geri dönüştürme yöntemi ile tekrar kazanılan ürünler. Bu tarz ürünleri artık mağazalarda bulmak mümkün. Ancak mutlaka satın almanız da gerekmiyor. Kendiniz de yapabilirsiniz. Eski gazeteleri tutkallayarak kendinize kutu yapabilirsiniz. Ya da okumadığınız dergi sayfalarını ince şeritler halinde yuvarlayarak ilginç bir çöp kovası ya da gazeteliğe sahip olabilirsiniz. Geri dönüşümle kazanılmış gazetelik: Boyner Evde.

çalar saatler banyoya!
Her duş aldığınızda suyu ısıtmak, suyu borulara pompalamak için bir enerji harcıyorsunuz. Her bir su damlasının yansıması tüketiciler için elektrik faturası, doğa içinse kaynakların tüketilmesi olarak anlamını buluyor. Karbondioksit oranını minimize etmek, kaynakları korumak için duş zamanınızı çalar saat yardımıyla ayarlayabilirsiniz. Hatta elinizden geldiğince banyo yapmak yerine duş almayı da tercih edebilirsiniz. Çalar saat: Bun Design.

imperiaflex 0 6 0 - Yeşil Dünya
online çevre
Evde harcadığınız enerjinin miktarı ve sonuçları, tasarrufa gitmenin yolları, hatta iklimsel değişiklikleri önlemenin anahtarlarına kadar pek çok bilgiyi web sitelerinden edinebilirsiniz. Bunun için elektrik işleri etüt idaresinin ana sayfasına göz atabilirsiniz. www.eie.gov.tr.

bugün çevre için ne yaptın?
Çevre konusundaki deneyim ve bilgilerinizi paylaşabileceğiniz bir portal var. Bugün çevre için ne yaptığınızı başkalarıyla paylaşabilir, tartışmaya açabilir ve yepyeni şeyler öğrenebilirsiniz. www.yesil.ntvmsnbc.com

imperiaflex 0 7 0 - Yeşil Dünya küçük adımlar büyük sonuçlar
21. yüzyılda yaşadığımız çevre sorunlarının üstesinden gelmenin yolu kuşkusuz toplumsal dönüşümlerden geçiyor. Ancak her birey ilk olarak kendisinden başlayarak kişisel alışkanlıklarını değiştirirse küçük adımlarla büyük çevresel başarılar kazanabilir. Bunun için çevre bilimi ile ilgili bilgi birikiminizi artırarak işe başlayabilirsiniz. Çevre Bilimi ve Eğitimi: idefix.