Sabun sadece elden kir atmıyor, mideye girmek için her yolu deniyor. O halde baştan çıkartıcı yiyeceklere dönerse karşı koymak güçleşir.

Pazarlama dünyası paketlemeye önem verdikçe açlık merkezini uyandıran yiyecekler yüksek çekim gücüyle dayanılmaz hale geliyor.

sabun cakeofsoapfoto - Yemelik değil el yıkamalık

Son yıllarda artan kokulu sabun, yeni çağda karşımıza çok farklı biçimlerde çıkıyor. Seneler önce dikdörtgen biçimindeydi gül ya da lavanta kokardı. Onlardan başka pek seçenek yoktu. Ordan sıvı oldu aktı. Sonra natürel maddelerden yapıldı organik trendini yakaladı. Şimdi ise her türlü kılığa girip tamamıyla göze hitap etmeye oynuyor. Bir dilim kek, tartolet, hamburger ya da dilediğiniz başka herşey olarak elleri yıkamak niyetinde.Yemek sektörüne göz kırpan çeşitler ise direk beynin açlık merkezine saldırı düzenliyor. Bu versiyonlara karşı koymak çok güç. Lavabonun kenarında rengarenk bir dilim pasta veya kızarmış patates banyolara mutfak havası katacak.

sabun friesburger - Yemelik değil el yıkamalık

Ürünün dış görüntüsüne epey önem veren Japonlar da bu tip sabunların yanına yaraşır mini havlular yaptı. Üstelik bunları dondurma kuplarında ya da rulo pastaymış gibi sunuyorlar. İnanması güç ama aşağıdaki resimlerdeki herşey havlu.

sabun havlu - Yemelik değil el yıkamalık

ntv moda