Artık Japonlar

nano teknolojiyi kullanmaya başladılar ve televizyon ekranına dönüşebilecek türden duvar kağıtları üretmeye başlayacak. İleride oturma odalarınız için bir devrim olabilecek olan bu buluş ile duvar kağıdını Toshiba firmasına bağlı çalışan uzmanlar geliştiriyor.
Uzmanların ve bilim adamlarının çalışmaları ile birlikte gelecekteki odaların duvarları artık televizyon ekranına dönüşebilecek. Bütün duvarlar için kaplanabilen esnek kağıtlar sayesinde evinizde duygu durumuna göre de fotoğraflar geçecek. Geometrik dekorlar ve ya bir tek tonlu renkler yerine duvar kaığıtları geçecek ve evinizi bir anda deniz dalgalarının sahiline vuran bir tropik cennet adası gibi dönüşebilecek.
televizyon duvar kagidi - Televizyon ekranlarına döşenen duvar kağıdı
Toshiba firması bu yeni nano teknoloji ile Oled Televizyonların geliştirilmesi ile birlikte bu kağıtların ışık yayan özelliklerine sahip olacağını bildirdi. Oled gelecekte jenerasyon için ışık yayma özelliklerine sahip olabilecek. Geliştirme sırasında kendilerini en çok düşündüren durumun düşük enerji harcayan malzemelerden duvar kağıtları ve televizyonun verimliliğini artırmak olduğunu vurguladılar.
Tüm proje bittiğinde ise üretilen duvar kağıtları basit bir biçimde duvarlara montesi gerçekleşebilecek. Geleneksel aydınlatmalardan yararlanılarak ışıkları da yansıtabilecek. Toshiba firması projenin daha geliştirilme aşamasında olduğu ve bununda kısa zaman dilimi sonrasında seri ticari üretimine geçebileceklerini ifade etti.