Evinizi dekore ederken çiçekler kullanarak içerisine huzur ve ferahlık kazandırabiliriz. Sizlerde evinizin odaları için ayrı bir tarz yaratmak renkli görünüm sağlamak amacıyla farklı türlerde çiçekler kullanıp sağlayabilirsiniz.
Çiçek, salon bitkileri evlerinize ayrı bir hava katar. Tabi bunu abartmamak gerekir. Her taraftan çıkan bütün odaları kaplayan bitkiler güzel görünüm sağlamaz, aksine odaları boğar.
ev cicekleri 350x281 - Evinizi çiçekler ile donatın
Oturma odaları için yeşil bitkileri tercih ediniz. Büyüklü küçüklü bitkiler özenle seçilmiş olmalı ki oturma odanız için tarz yaratabilsin. Oturma odanızda kullanacağınız çiçeklerin renginin halınızın rengi ile aynı olmasına özen gösteriniz. Böylelikle uyum sağlayabilirsiniz.
Yatak odaları için yapma çiçek kullanınız. Yatmak için kullandığımız odada çiçek ve bitkiler bulundurmak sağlımız açasından uygun ve doğru değilir. Herkez bilirki bitkiler ortama gündüzlei oksijen geceleri ise karbondioksit yayarlar. Fakat sabah uyandığımızda etrafımızda gerçeği andıran yapay çiçekler görmek bizi mutlu edecektir.
Koridorlar için kuru çiçekler bulundurun. Evinizin koridorları güneş gören bir bölgede iste canlı bitkiler ile süsleyebilirsiniz, Eğer güneş görmeyen ücra bir yerde ise yeşil çiçekler kullanın. Kapının girişindeki koridorda çiçek bulundurmak evinize gelen misafileri karşılamada çok güzel bir hava yaratacaktır
Mutfak için menekşe yada kaktüs ağacı olabilir. Ev hanımlarının en çok zaman geçirdiği yer olarak gösterilen mutfaklarda mutlaka çiçekler bulundurulmalı. Mutfağınız için ufak saksılar içerisinde sık çiçekli bitkiler tercih edilmeli. Tercih olarak küçük bir saksı için renkli menekşelere yer verebiliriz.