Çatı katı dekorasyonu için gerekli birkaç ipuçları :
Dekorasyon derlemek herkezin zorlandığı bir durumdur bunun için size vereceğimiz püf noktalarından yararlanabilirsiniz. Sizinde bildiğiniz gibi dekoru çok zor olan mekanlarımızdan biride çatı katı. Ama yerleşim planına göre iyi bir mobilya seçimi ve yalıtım sistemi ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.
karşılaşacağımız sorunların başında; tavan eğimi ve kullanışsız köşelerdir. Çatı katının size göre tasarlanması ve dekore edilmesini sağlayarak değişik tarz ve eğlenceli ortam hazırlayabilirsiniz. Fakar çatı katında bunları yapabilmeniz için karşınıza çıkan en büyük sorun çatının eğimidir. Büyüleyici bir dekor işlemesi ile büyük sorun eğimi avantaj olarakda görebilirsiniz.
cati kati - Çatı katı dekorasyonu
Çatı katlarındaki eğim ve kullanışsız köşelerin dışında tavanın yere yakın olması ve baş çarpma sorunu vardır. Bu sorunlar gidermek için değişik renk uyumları geliştirip, tavan boyası uygulamanız yeterlidir. Çatı katına yeni bir imajla dekore edilmiş dolaplarınızı koyup depolama yeri olarak kendinize ayırabilirsiniz
Yüksek görünmesini istediğiniz çatı katlarına sırtları alçak kanape, sedir ve sandalyeleri kullanarak sağlayabilirsiniz. Yeteri kadar yüksekliği olan çatı katı için ise duvara gömmeli kitaplıklar yaptırabilirsiniz. Çatı katında yeteri kadar büyük bir alan varsa burayı kendinize yaşama alanı yatma alanı olarakda kullanabilirsiniz. Çatı katındaki tavan yüksekliği ve eğimlerden dolayı çamaşırları koyacağınız bir gardrop kullanamıyacağınız için gömme dolap yaptırmalısınız. Çatı katınızın bir diğer sorunuda izolasyon olabilir. İzolasyonu iyi yapılmamış çatı katında yaz aylarında soğuk, kış aylarında ise sıcak hava kaybına yol açacaktır. Çatı katınızı kendi yaşam alanınız olarak kullanmak istiyorsanız izolasyonu iyi olmalıdır.