Epoksi Döşemeler :
Epoksi reçine esaslı olan ve poliamid ile birlikte parlak ve sert bir film veren çift taraflı komponentli son kat boya anlamına gelir. Son zamanlarda oldukça ilgi göremektedir. Zemin döşemelerinde kullanılmaktadır.
Epoksi daha çok sanayi tesisleri, içme suyu tankları, çelik konstirüksiyonlar ve fabrikalarda kullanılır. Sertleştirici ile karıştırılır ve sonrada bir saat kadar bir zamanda yirmi derecelik bir odada uygulanır. On saate kurur ve kullanıma hazır hale gelir.Farklı tarzlardaki mekanlarda ve evler için yoğun olarak kullanılan epoksi yeni dekorasyon tarzları ile gelişiyor.Sanayi ve depoların zeminleri ile okul yada hastane gibi mekanlar içinde kullanılıyor. Varlığını hissettirmeyen bir kaplama malzemesidir.
Epoksi uygulanacak zeminler için hazırlık :
Uygulanmadan önce metal olan yüzeylerden yağ, pas yada kirlerin arındırılması gerekmektedir. Ortalam olarak 12 saat içinde kurur. Yüzey temizliğinden dört saat geçtikden sonrada boya işlemleri tamamlanmalıdır. Bu süre uzarsa eğer zeminde oksitleme başlar ve yeniden kumlama gerektirir. Beton yada sıvı yüzeyler için uygulanması gerekirken toz ve eski boyalardan arındırılmalıdır. Yüzey istenirse eğer yıkanıp kurutulabilir.
epoksi dosemeler - Epoksi döşemeler