Evde bulunan desenli kumaş ve döşemeleri kullanarak bir tarz mı yaratmak istiyorsunuz? Ama bunları yapmanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz?
Desenlerin birbiriyle iç içe geçip ahenk olduğu bu günlerde evimiz için herşey haline gelmiştir. Bu yaz iç mekanların renk ve desenleri daha fazla kullanılmaktadır. Ev için desen uygulamaları seçininde renk özgürlükleri ve kombinasyonlar kendini belli etmektedir. Ev desenleri sadece kumaşlar için değil ev duvarlarınldaki kaplamalar, seramik fayanslar, halılar, asksesuar ve sofra takımlarına varana kadar desenler üzerine yoğunlaşarak yapılmıştır.
Sıradan görünen ev desenleri aslına bakılırsa kontrol düzeyine girdiğinde çoz zor bir simetri şekli haline girebilir. Ev desenleri serbest dolaşım ile yapılan düzenlemeleri birbirinden ayrı olarak sergilenmesini sağlıyor.
İşte ev desenleri için profesyonel uygulamalar ;
Ev için çok fazla çiçekli desene kullanmak karmaşık bir görüntü tehlikesi yaratabilir. İki tane büyük desenli kumaşın arasına mesafe bırakılması gerekir. Kumaş baskılı desenleri kıyafetlerdeki gibi kullanabilir ve eviniz için uygulayabilirsiniz. Mesela bol deseni olan bir eteğinizin üzerine sade ve hoş görünümlü eşyalar ile birleştirebiliyorsanız, göze hitap eden alıcı desenler ile duvar kağıdına uygulanabilir.
ev icin desen uygulamalari - Ev için desen uygulamaları
Evin aynı yerlerinde birbirinden farklı desenler uygulayacaksanız renkleri doğru seçmeli ve uygulamalısınız. Desenlerin renk uyumları olursa eviniz için şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Maksimum bir etki uyandırmak için cesur bir tek renk deseni kullanarak sağlayabilirsiniz. Özellikle dar mekanların desenli mobilya eşyalarının arkasındaki duvara beyaz bir fon uygulayıp evdeki desenin daha çok ortaya çıkmasını sağlayabiliriz.